F3: Victor Martins nyerte a biztonsági autóval tarkított főfutamot Barcelonában!

Victor Martins egy kiváló rajttal átvette a vezetést, majd meg is szerezte a győzelmet a barcelonai F3-as forduló főfutamán. A verseny során kétszer is pályára került a biztonsági autó, de a fiatal francia jól menedzselte a futamot.

FTWbfKzWUAA9FbK.jfif

A barcelonai főfutamot Roman Stanek kezdte az élről, miután Imolában megnyerte a főfutamot. A cseh pilóta pályafutása során először szerezte meg a pole pozíciót Victor Martins előtt. Mögöttük Alexander Szmoljar állt fel a harmadik rajtkockába, őket Hadjar és Leclerc követte. Tóth László a 29. helyről várta a rajtot.

Martins a rajt után egy késői fékezéssel átvette a vezetést az első kanyarban, de Hadjar is megelőzte Szmoljart. A negyedik körben Villagomez állt a falba a harmadik szektorban, miközben Hadjar támadta Staneket, de érkezett a biztonsági autó a pályára.

A hetedik körben jött az újraindítás, Victor Martins pedig tökéletesen indította el a mezőnyt. Leclerc a kilencedik helyen vette üldözőbe az előtte haladó Fredericket. De ezen a pályán elég nehéz egy előzést véghez vinni. Hadjar és Stanek ismét egymásra talált a 11. körben, így elkezdődött a csata.

Szmoljar is megérkezett mögájük, miközben Benavides is a falba állt a második kanyarban, így ismét érkezett a biztonsági autó és elkezdődött a takarítás. Martins ezt az újraindítást is tanárian kezelte, míg Leclerc és Vidales összeértek és lecsúsztak a pályára. Ennek köszönhetően mindkét pilóta rengeteg pozíciót vesztett.

Vidales az ütközet után ki is állt, míg Leclerc tízen kívülre került. A monacó aztán erőszakosan támadt, Correát konkrétan a célegyenesben a füvön előzte meg, tudva, hogy már van egy 5 másodperces büntetése. Leclerc autója ezután elvesztette a tapadását, de óriásit harcolt Saucy ellen.

Martins megtartotta a vezetést Stanek előtt és Hadjar is bejött a harmadik helyre. Szmoljar a negyedik lett, Arthur Leclerc pedig hiába küzdött nagyot, csak tizenegyedikként szelte át a célvonalat, de a büntetésével együtt csak a tizennegyedik helyen rangsorolták. Tóth a 27. helyen végzett.

Helyezés Versenyző Csapat Kör Idő Hátrány Intervallum Mph Pont
1 France Victor Martins France ART Grand Prix 24 -       25
2 Czech Republic Roman Stanek Italy Trident 24 2.300 2.300 2.300   18
3 Isack Hadjar United Kingdom Hitech Racing 24 3.000 3.000 0.700   15
4 Russian Federation Alexander Smolyar Netherlands MP Motorsport 24 3.600 3.600 0.600   12
5 Oliver Bearman Italy Prema Powerteam 24 4.300 4.300 0.700   10

Előző cikk David Vidales nyerte az F3 sprintfutamát Barcelonában
Következő cikk Problémák sora miatt sikerült rosszul Tóth László versenyhétvégéje az F3-ban