Jelentés az időmérőről

F3: Orosz pole a piros zászlóval tarkított időmérőn, Tóth a 29.!

Az orosz Alekszander Szmoljar szerezte meg a pole-t a Forma-3 magyarországi időmérőjén, miután a piros zászlót is bevetették Zak O'Sullivan technikai gondja miatt. A hazai pályán versenyző Tóth László a 29. lett.

Alexander Smolyar, MP Motorsport

Fotót készítette: Formula Motorsport Ltd

Péntek délután a Forma-3-as pilóták mérték össze tudásukat a Hungaroringen, magyar idő szerint 15:30-kor vette kezdetét az időmérő. A mezőnyben egy hazai pilóta, Tóth László is jelen volt, míg a pontversenyben a Martins, Hadjar, Arthur Leclerc hármas állt elöl.

Ketten is debütáltak a hétvégén: Tóth csapatában, a Charouzban Christian Mansell mutatkozott be, aki csak névrokona az F1-es világbajnoknak, míg a Camposnál Oliver Goethe helyettesítette Hunter Yeanyt.

Az első körök után Collet állt az élre, őt Hadjar és Martins követte, Tóth pedig a 20. helyen állt, amikor még 20 perc volt hátra a kvalifikációból. Az időmérő második felében aztán jöttek a sokkal erősebb idők, Szmoljar vette át a vezetést egy 1:32.8-as körrel, az oroszt két premás, Bearman és Leclerc, illetve Maini követte.

Már csak 3 perc volt hátra, amikor Zak O'Sullivan autója a célegyenesben megállt, emiatt jött a piros zászló. Leclerc igazán szívhatta a fogát a történtek miatt, hiszen két szektor után fél másodperccel volt gyorsabb Szmoljar idejénél.

Pár perc szünet után folytatódott az időmérő, a pálya pedig gyorsan megtelt a pozíciójukon javítani kívánó pilótákkal. A Premák már nem tudtak javítani, Szmoljar viszont igen, így övé lett a főfutamos pole. Ushijima ideje eredetileg a második helyre lett volna elég, de pályaelhagyás miatt törölték, így Maloney a második, Bearman a harmadik, Leclerc a negyedik, Tóth pedig a 29. helyen végzett.

A hétvége első, fordított rajtrácsos versenyét szombaton 11 órától rendezik, a pole-ból pedig az újonc Goethe indulhat. A főfutam vasárnap 10:05-től rajtol, ott pedig már Szmoljar lesz a pole-ban, aki az időmérős elsőségével 2 pontot gyűjtött, és továbbra is a kilencedik helyen áll a bajnokságban.

Helyezés Versenyző Csapat Kör Idő Hátrány Intervallum Mph
1 Russian Federation Alexander Smolyar Netherlands MP Motorsport 10 1'32.740     170.062
2 Barbados Zane Maloney Italy Trident 11 1'32.866 0.126 0.126 169.831
3 Oliver Bearman Italy Prema Powerteam 10 1'32.872 0.132 0.006 169.820

Bottas humoros válasza, amikor az Astonról kérdezték: „Sosem hittem volna, hogy ezt fogom mondani...”

Ki érkezhet Vettel helyére az Aston Martinhoz?

Előző cikk 9 helyet javított az F3-ban vasárnap Tóth László, a következő állomás a Hungaroring!
Következő cikk David Schumacher: Az F2 és az F3 nagyon rossz munkát végez!