Mick Schumacher ismét győzött: tökéletes hétvége!

A Formula 3 nürburgringi hétvégéjén Mick Schumacher, a hétszeres világbajnok legenda, Michael Schumacher fia mindegyik futamon felállhatott a dobogó legfelső fokára, és 6 futammal a bajnokság vége előtt már csak 3 pontos lemaradása van Dan Ticktummal szemben.

Mick Schumacher in the Mercedes-AMG C63 DTM with Gerhard Berger, ITR Chairman

ITR eV

Press conference, Mick Schumacher, PREMA Theodore Racing Dallara F317 - Mercedes-Benz
Press conference, Robert Shwartzman, PREMA Theodore Racing Dallara F317 - Mercedes-Benz, Mick Schumacher, PREMA Theodore Racing Dallara F317 - Mercedes-Benz, Dan Ticktum, Motopark Dallara F317 - Volkswagen
Mick Schumacher presents Kimi Raikkonen, Ferrari, with the Pirelli Pole Position award

Hazai versenyei egyikén sem talált legyőzőre Mick Schumacher, akinek ez volt a hatodik győzelme a szezonban az idény 24. versenyén. Mick mögött Daniel Shvartzman ért célba, a dobogóra még Alex Palou állhatott fel.

A bajnokaspiráns Daniel Ticktum, aki a Red Bull juniorpilótája a negyedik helyen végzett, így mindössze 3 pontos előnnyel várhatja a hátralevő 6 futamot.

„Nagyon örülök a győzelemnek, és annak, hogy ilyen kiváló az autóm. A csapat fantasztikus teljesítményt nyújtott. A versenyen kétszer is bejött a safety car, de mindkét alkalommal jól kaptam el az újraindítást, és el tudtam húzni Robert Shvartzmantól, ami fontos volt a győzelmem szempontjából. Most arra koncentrálok, hogy a harmadik versenyen is győzni tudjak.” – mondta még a második futam után Mick Schumacher, és ez sikerült is neki.

A 19 éves pilóta nemrégiben azt nyilatkozta, hogy a fejlődése szempontjából az lenne a legjobb, ha a Formula 2-ben folytatná jövőre, amire egyébként is jó esélye van, főleg, ha még F3 bajnok is lenne.

Előző cikk Gerhard Berger: Mick megmutatja a Schumacher-géneket
Következő cikk Mick Schumacher az F1-es szuperlicensszel a Toro Rosso célpontjává válhat