F3: Bortoleto győzött, a 30. helyről szerzett pontot a spanyol tehetség!

Az Alonso menedzsmentjébe tartozó Gabriel Bortoleto újabb győzelmet aratott a Forma-3-ben, míg Pepe Marti az utolsó, 30. helyről indulva szerzett 2 pontot az ausztrál főfutamon.

Gabriel Bortoleto, Trident

Fotót készítette: Simon Galloway / Motorsport Images

Magyar idő szerint éjjel rendezték a Forma-3-as főfutamot, amelyet Bortoleto kezdhetett meg az élről. A második rajtkockát Saucy foglalhatta el, majd Mini, Fornaroli, O’Sullivan és Aron következett. Mint ismert, a sprinten Colapinto futott be elsőként, azonban kizárták az argentin versenyzőt és csapattársait.

Bortoleto jól jött el és meg is tudta tartani a vezetést Saucy és Mini előtt, Montoya egy összeérést követően a menekülőútra futott, Colapinto és Boya pedig egymástól függetlenül törte össze az autóját a 2. körben, így bejött a safety car. Colapinto defektet kapott és már nem tudta irányítani a kocsiját, Boya pedig Colovot találta el, majd csúszott a falba.

A biztonsági autó mögött Bortoleto, Saucy, Mini, Fornaroli, O’Sullivan, Aron, Beganovic, Collet, Browning, Edgar volt a sorrend. Az SC alatt azt láthattuk, milyen szép manőverekkel jött fel a 30.-ról a 21. helyre az időmérőn balesetező Marti. Frederick a biztonsági autó alatt találta el Colov autóját, így ő is kiesett.

Az újraindítás után nem kellett sokat várni az újabb kiesőre: Wisnicki csúszott a falba az utolsó kanyarnál, de a lengyel pilóta félre tudott állni, így ekkor még nem volt szükség újabb safety carra.

Colov és Faria ütközött a mezőny második felében, de egy-egy kiállás után folytatni tudták, Browning pedig Aron megelőzésével feljött a hatodik helyre a 10. körben. Nem sokkal később újra jött a safety car: Cohen csúszott a falba, miután összeért Villagomezzel – az esetért 10 másodperces büntetést kapott a mexikói.

A 16. körben jött az újraindítás, ahol a top 6 változatlan maradt, Goethe pedig defektet kapott és visszaesett a mezőny végére. Saucy közel tudott maradni a vezető Bortoletóhoz, Marti pedig Edgar megelőzésével már pontszerző helyen állt.

Saucy végig 1 másodpercen belül maradt Bortoletóhoz képest, de nem tudta megelőzni a brazilt, rajtuk kívül Mini állhatott még dobogóra, Fornaroli a negyedik, O’Sullivan az ötödik lett. Őket Browning és Aron követte, míg Collet az utolsó körben kapott defektet, így a 10. lett, Beganovic és Marti tudta megelőzni a brazilt.

A pontversenyben Bortoleto előnye máris jelentős, 20 ponttal vezet Saucy előtt, majd Beganovic, Mini és Goethe következik. A Forma-3 most egy több mint másfél hónapos szünetre megy, a következő fordulót Imolában rendezik május 20-21-én.

Helyezés Versenyző Csapat Kör Idő Hátrány Intervallum Mph Pont
1 Gabriel Bortoleto Italy Trident 23 43'41.950     166.676 25
2 Switzerland Gregoire Saucy France ART Grand Prix 23 43'42.546 0.596 0.596 166.638 18
3 Gabriele Minì Hitech Pulse-Eight 23 43'44.982 3.032 2.436 166.484 15

A Porsche klasszikus autói közül a legtöbb még manapság is az utakat járja, ebben pedig hatalmas szerepe van a márka külön erre a célra létrehozott részlegének.

Előző cikk FRISSÍTVE: F3: Kizárták a Williams győztes ifijét, Montoya először a dobogón!
Következő cikk F3: Óriási előnnyel pole-pozícióban Alonso újabb protezsáltja