Victor Martins nyerte a biztonsági a
David Vidales nyerte az F3 sprintfut
F3: Cseh pole-pozíciós, Arthur Lecle
Felemás Tóth László hétvége Imolában

Műszaki gondokkal és a beállítást érintő problémákkal kellett megküzdenie Tóth Lászlónak, a Charouz Racing System magyar versenyzőjének az FIA Formula 3-as bajnokság idei harmadik fordulóján.

Victor Martins egy kiváló rajttal átvette a vezetést, majd meg is szerezte a győzelmet a barcelonai F3-as forduló főfutamán. A verseny során kétszer is pályára került a biztonsági autó, de a fiatal francia jól menedzselte a futamot.

Szombat délelőtt rendezték az F3 sprintfutamát Barcelonában, ahol egy izgalmas és akciókkal teli futamon szerzett győzelmet David Vidales a Campos Racing és jómaga hazai pályáján. A 20 éves pilóta a pole-ból rajtolva tartotta maga mögött a premás Crawfordot.

A cseh Roman Stanek szerezte meg a pole-pozíciót a Forma-3-asok kvalifikációján, amelyen Arthur Leclerc is a top 5-ben végzett, míg Tóth László a harmincadik helyet szerezte meg.

A Charouz Racing System fiatal magyar pilótája a szombat délelőtti Formula-3-as sprintfutamon több remek előzést is bemutatott, a vasárnapi verseny viszont nem alakult a tervei szerint.

Barbadosi versenyző szerezte meg a pole-pozíciót az F3 imolai hétvégéjén

Zane Maloney karrierjének első F3-as pole-pozícióját szerezte meg csapattársa, Roman Stanek előtt a zavaros fináléjú időmérőn.

F3: Martins győzött, de Leclerc a nap hőse - Tóth a 24. helyen végzett

Victor Martins nyerte az F3 szezonnyitójának főfutamát, a nap hőse azonban a tizenegy pozíciót javító, végül a második helyen végző Arthur Leclerc volt. Tóth László a huszonnegyedik helyen végzett.

Az F3-as orosz pilóta bejelentette, hogy nem kíván részt venni az FIA bajnokságában

Alekszandr Szmoljar, az MP Motorsport versenyzője bejelentette, hogy nem kíván részt venni az FIA Formula 3 idei kiírásában. Az orosz versenyző az SMP Racing kivonulása után döntött így.

Hivatalos: Tóth László 2022-ben is az F3-ban versenyez majd!

Tóth László 2022-ben a Charouz Formula 3-as csapatánál folytatja a pályafutását, így már a második szezonját kezdheti meg az F3-ban a magyar versenyző.

Megvan, hol folytatja pályafutását az ifjabb Leclerc

Arthur Leclerc a tavalyi évet már az F3-ban versenyezte végig a Prema színeiben, nemrég pedig hivatalossá vált, hogy a helyzet nem fog változni a monacói számára 2022-ben sem.

Idén két bajnoki címet szerzett, jövőre az F3-ban folytatja a Ferrari szupertehetsége - hivatalos

A Prema csapata ma jelentette be, hogy az F3-as csapatukban folytatja a pályafutását az idén az olasz és a német F4-es bajnokságban is az élen záró Ferrari-junior Ollie Bearman.

Lenyűgöző 3D-s animáció készült az utóbbi évek egyik legnagyobb formaautós balesetéről (videó)

Egy hatalmas balesetnek volt részese a 2018-as Makaói Nagydíjon Sophia Flörsch, aki 276 km/órás sebességgel ütközött a falnak, és ennek következtében gerinctörést szenvedett.

Az F2 és az F3 is változtat 2022-re a pontrendszeren

A következő szezontól az F2 és az F3 az idei három helyett két futamot rendez majd egy hétvégén és ennek következtében a pontok elosztása is megváltozik.

Íme az F2 és az F3 2022-es versenynaptára: visszatér az F2 a Hungaroringre!

A Forma-1 után nem sokkal a sport nevelőszériái, az F2 és az F3 is bejelentették a 2022-es versenynaptáraikat: duplán örülhetünk, ugyanis a Magyar Nagydíjon jövőre az F3 mellett visszatér a programba az F2 is.

Az F2 és F3 versenyzői támogatják a 2022-es formátumváltozást

A Formula–2 és Formula–3 versenyzői támogatásukról biztosították a 2022-es formátumváltozásokat, beleértve a hétvégi két futamot és a versenyek közötti kisebb szüneteket.

Doohan idegőrlő csatában aratott győzelmet, a Tridenté lett a csapatbajnoki cím!

Jack Doohan a csapatutasítást megtagadva nyerte meg az F3 2021-es szezonjának utolsó versenyét, azonban a Trident így is megszerezte a csapatbajnoki címet a Prema előtt, miután az egyéni bajnok Dennis Haugert kilökték a versenyből.

Doohan esélyei hamar elszálltak, Dennis Hauger az F3 2021-es bajnoka!

A Red Bull juniorversenyzője, Dennis Hauger már az F3 orosz fordulójának első sprintfutamán bebiztosította a bajnoki címét, miután a 2. helyére nem tudott pontszerzéssel válaszolni riválisa, Jack Doohan.

Doohan szerezte meg az F3-as szezon utolsó pole-ját, Tóth a 27.! - frissítve

Rendkívül izgalmasan alakult a Forma-3-as időmérő, ugyanis az első négy helyezettet kevesebb mint egy tizedmásodperc választotta el egymástól - ekkor azt gondolhattuk, hogy Clement Novalaké lett a pole, azonban kiderült, hogy transzponderhiba lépett fel. Végül Doohan indulhat majd az élről a főfutamon, Novalak pedig mellőle.

Hauger domináns teljesítménnyel nyerte az F3 főfutamát, dráma az utolsó előtti körben

Dennis Hauger megállíthatatlan volt az F3 zandvoorti főfutamán, és rajt-cél győzelemmel növelte az előnyét a bajnoki pontversenyben, míg mögötte az utolsó előtti körben robbant a bomba.

Martins első győzelmét szerezte az F3-ban, a bajnoki éllovasok betliztek

Az Alpine juniorpilótája, az újonc Victor Martins első győzelmét szerezte az F3-ban, miután fantasztikus előzésekkel átvágott a mezőnyön, míg sem Dennis Hauger, sem Jack Doohan nem tudott pontot szerezni.

Zandvoortban is Haugeré a pole, David Schumacher eddigi legjobb eredményével 2. az F3 időmérőjén

A Prema norvég versenyzője, Dennis Hauger az F3 holland fordulóján is megszerezte a pole-pozíciót, mellé pedig kisebb meglepetésre David Schumacher kvalifikálta magát.

Újabb Doohan-győzelem az F3-ban, nagyot ment a pontverseny éllovasa is!

Jack Doohan újabb győzelmet aratott a Forma-3-ban, miután nagyot küzdött Victor Martins-nel. Nagyot ment a pontverseny éllovasa, Dennis Hauger is, aki a 14. helyről indulva a 8. helyen futott be. Tóth Lászlót a 23. helyen intették le.

Doohan nyerte Schumacher előtt a safety car mögött leintett F3-as futamot, Tóth a 21.!

Egy baleset miatt beküldött biztonsági autós fázissal ért véget a hétvége második Forma-3-as versenye, amelyet Jack Doohan tudott megnyerni David Schumacher előtt – előbbi így csökkentette a hátrányát a pontversenyt vezető Dennis Haugerhez képest.

Kis híján az eső, végül Colombo nyerte az F3 első futamát!

Az eső volt az úr a szombat délelőtti első F3-as versenyen. A mezőny nagyjából fél órás csúszást követően próbálta elkezdeni a futamot, az eső erősödése miatt azonban sokáig csak a biztonsági autó mögött körözhettek. A versenyt végül az újabb újraindítást követően tudták befejezni.