Schumacher ütközött Fittipaldival, C
Tóth László túl első F3-as versenyén
6 ezred döntött a pole-ról az F3-ban
Barcelonában mutatkozik be az F3-ban

A norvég Dennis Hauger az élről rajtolva nyerte meg az F3 idei első főfutamát Barcelonában, miután magabiztos teljesítményt nyújtott, így nem volt kérdés, hogy ő ünnepelhet majd a pódium legfelső fokán. Mögötte Jack Doohan és Matteo Nannini ért célba. Tóth László nyugodt versenyt futva a 26. lett.

David Schumacher és Enzo Fittipaldi a győzelemért harcolva ütközött össze egymással, majd Nannini és Hauger is ütközött, így Caldwell nyert Martins előtt az F3 második sprintversenyén. Tóth László a 24. helyen ért célba.

Szombat délelőtt került sor az F3 első hétvégi sprintversenyére. A pénteki időmérő első 12 helyezettje fordított sorrendben várta a rajtot. A mezőny magyar versenyzője, Tóth László a 27. helyről indult.

Rendkívül szoros időmérőt hozott az FIA F3-as sorozat szezonnyitója: az első három helyezett egy tizedmásodpercen belül végzett, Arthur Leclerc szempontjából nem alakult fényesen a kvalifikáció, Tóth László pedig egy 27. hellyel nyitott újoncként.

A hétvégi Formula-1-es Spanyol Nagydíj betétfutamaként rendezik meg az FIA Formula-3-as bajnokság első fordulóját, melyen versenykörülmények között is bemutatkozik a sorozatban a Campos Racing magyar versenyzője, Tóth László.

Íme a 2021-es Spanyol Nagydíj menetrendje – magyar pilóta is debütál a hétvégén!

A hétvégén Barcelonában folytatódik a Forma-1-es szezon, amely előtt 8 pont a különbség a pontverseny első két helyezettje között. Ne maradjatok le semmiről, íme a hétvége menetrendje, amelyen az F3-ban Tóth László személyében egy magyar pilóta debütál!

Bréking: magyar pilóta indul idén az F3-ban!

Nemrég elég nagy horderejű magyar vonatkozású bejelentésre került sor, hiszen Tóth László, a 20 éves tehetség 2021-ben a Formula 3-ban próbálhatja ki magát, ráadásul a komoly névvel bíró Campos Racingnél.

Correa nem zárja ki, hogy később amputálni kell a lábát

Juan Manuel Correa bár elmondása szerint továbbra is érzi a fájdalmat, alig várja, hogy az F3-ban visszatérjen a pályára. A 21 éves versenyző másfél év kihagyását követően tér vissza a versenypályákra.

Az Alpine juniorja nyerte az F3 Ázsia-sorozatot

A téli időszak alatt sem szünetel teljes mértékben a versenyzés, hiszen megrendezték az F3 ázsiai sorozatát, amelyben több Forma-2-es versenyző is rajthoz állt. Végül az Alpine-junior Guanyu Zhou (magyar átírással: Csou Kuan-jü) tudott diadalmaskodni.

Csapatot váltott Ralf Schumacher fia

Ma délután bejelentették, hogy Ralf Schumacher fia, David Schumacher idén is az FIA F3-as sorozatban fog indulni, azonban új csapattal: a Trident igazolta le a fiatal német versenyzőt.

2021-ben egy második Leclerc is feltűnik a Forma-1 versenyhétvégéin

A Prema Racing hivatalosan is bejelentette, hogy F3-as csapatuk leigazolta a Ferrari pilótájának, Charles Leclercnek az öccsét, Arthurt, így ő is megkezdi a küzdelmet a Forma-1-be jutásért.

Így fognak kinézni 2021-ben az F2-es és F3-as versenyhétvégék

Az FIA bejelentette, a megújult menetrendekkel rendelkező Formula 2-es és Formula 3-as bajnokságok milyen formátumban foglalnak majd helyet a Forma-1 versenyhétvégéin.

A közúton száguldozott a Lamborghinijével az F3-as pilóta! (videó)

Az idén az FIA F3-as sorozatban rajthoz álló Alessio Deledda azzal hívta fel magára a figyelmet a közösségi médiában, hogy a Lamborghini Urus kocsijával rendkívül veszélyesen vezetett a közúton – sokan kiakadtak a videó láttán.

A Formula 2 és a Formula 3 menetrendje is előkerült

A Formula 2 és a Formula 3 is új pályákat fog meglátogatni 2021-ben a kedden közzétett előzetes naptárak alapján.

Három Renault-junior kap Forma-1-es tesztlehetőséget

A Renault bejelentette, hogy három juniorversenyzőjük tesztelheti majd a francia istálló 2018-as autóját: Christian Lundgaard, Oscar Piastri és Guanyu Zhou gurulhat pályára Bahreinben.

Dráma! Piastri az F3-as bajnok, Sargeant már a második kanyarban kiesett!

A Renault junior pilótája, Oscar Piastri szerezte meg az F3 2020-as szezonjának bajnoki címét, miután legfőbb riválisa, az amerikai Logan Sargeant már a második kanyarban kiesett.

Elképesztő izgalmak után Hughes nyert az F3-ban, mindhárom Premás kiesett!

Jake Hughes lesipuskásként újabb futamgyőzelmet szerzett az F3 monzai sprintfutamán, amelyen mindhárom bajnoki éllovas Prema kiesett, Theo Pourchaire pedig ismét megmutatta, miért az egyik legnagyobb tehetség az F3-ban.

Kiderült, hol folytatja a pályafutását Ralf Schumacher fia

A hatszoros F1-es futamgyőztes Ralf Schumacher fia, David Schumacher is versenyző lett, pár nappal ezelőtt pedig az a hír érkezett, hogy elhagyja a Charouz Racing System csapatát, azóta pedig az is kiderült, hol folytatja a pályafutását.

Elhagyja az F3-mat a Renault junior pilótája

A Renault 21 éves brit junior pilótája, Max Fewtrell elhagyja a Formula 3-ban szereplő Hitech Grand Prix-t, erről a Twitter oldalán számolt be a pilóta.

David Schumacher elhagyja az F3-as Charouzt az idény vége előtt

Ralf Schumacher, az egykori Forma-1-es pilóta jelentette be, hogy fia, David 3 futammal az F3-as bajnokság vége előtt elhagyja a Charouz csapatot.

Ralf Schumacher fia idén az F3-ban indul

Ralf Schumacher fia, David Schumacher tavaly már részt vehetett a Formula 3 szezonzáró hétvégéjén, idén pedig teljes szezont teljesíthet a sorozatban a Charouz csapatával.

Amit talán még soha nem láttál: Schumacher Vs. Häkkinen 1990-ből (videó)

A Motorsport.com egy egészen különleges felvételt hozott el számotokra a múltból, ami Mika Häkkinen és Michael Schumacher egyik első igazi csatáját mutatja be 1990-ből, mely drámai véget ért.

Ticktumnak egyelőre biztosan nem lesz meg az F1-es szuperlicensze

Az ázsiai F3 Winter Series (AWS) mégsem jogosult arra, hogy szuperlicensz-pontokat osszon az előkelő helyen végző pilótáinak. Ez főleg Dan Ticktum szempontjából rossz hír, aki pont a pontok reményében indult el az AWS-ben.

Mick Schumacher: Boldog vagyok, amiért a legjobb F1-es fia lehetek

Mick Schumacher, aki idén az F3 európai szériáját nyerte meg, jövőre pedig az F2-ben versenyezhet, az FIA magazinjának adott interjút, amelyben a jövőjéről és az édesapjáról is szót ejtett.

Változik az FIA szuperlicensz-rendszere

Több sorozatban is az eddigieknél több pontot gyűjthetnek a versenyzők, köztük a DTM betétsorozatában, a Formula European Mastersben is.