25 szept.
3 nap

Sokba került Mick Schumachernek a bakui hiba

, Szerkesztő

Az F2 azerbajdzsáni hétvégéjének első futamát a Renault F1 juniorja, Jack Aitken nyerte, Mick Schumacher egy hiba után kiesett.

A bakui hétvége nem csak a Forma-1-ben, de a Forma-2-es világbajnokságban is kalandosan indult, a pénteki napon Sean Gelael balesete borzolta a kedélyeket, de a szombati első futam is kaotikusra sikeredett. Gelael a mezőny végéről rajtolva szombaton a hetedik helyen szerzett pontot, csapattársa, Mick Schumacher futama azonban egy hiba után véget ért.

Az F3 német bajnoka a hetedik helyen haladt az első kerékcseréket követően, de a 17-es kanyar után a rázókövön elvesztette uralmát az autó hátulja fölött, a Prema Racing autója pedig az egyenesben keresztbe állt. Schumacher, aki első F2-es versenyén azonnal pontot szerzett, mellett sorra húztak el a riválisok, a német autója lefulladt, és már nem tudott visszaállni a viadalba.

"A startom elég jól alakult, az elején a tempóm remek volt. Talán kicsit korán álltam ki a bokszba, ott egy kis időt veszthettem. Szerencsétlenségemre a kiállás után az autót már nem éreztem olyan jónak, alulkormányzottá vált, és én elkövettem egy hibát, amely nagyon sokba került" - mondta Schumacher, aki a vasárnapi futamon még javíthat, igaz, a mezőny végéről rajtol majd. "Azt remélem, hogy van még lehetőség megmenteni a hétvégét holnap, a versenyek itt mindig izgalmasak, és én mindent el fogok követni."

Helyezés # Versenyző Csapat Kör Idő Hátrány Kiesés Pont
1 15 United Kingdom Jack Aitken Spain Campos Racing 26 1:02'27.628     25
2 4 Netherlands Nyck deVries France ART Grand Prix 26 1:02'29.849 2.221   18
3 16 United Kingdom Jordan King Netherlands MP Motorsport 26 1:02'31.762 4.134   15
4 6 Canada Nicholas Latifi France DAMS 26 1:02'32.232 4.604   12
5 14 France Dorian Boccolacci Spain Campos Racing 26 1:02'37.127 9.499   10
6 8 Italy Luca Ghiotto United Kingdom RUSSIAN TIME 26 1:02'37.241 9.613   8
7 10 Indonesia Sean Gelael Italy Prema Powerteam 26 1:02'39.941 12.313   6
8 12 Juan Manuel Czech Republic Charouz Racing System 26 1:02'40.782 13.154   4
9 3 Russian Federation Nikita Mazepin France ART Grand Prix 26 1:02'41.304 13.676   2
10 19 France Anthoine Hubert United Kingdom Arden International 26 1:02'45.828 18.200   1