A legmagasabb licit 2.7 millió font volt, tehát ennyiért kelt el a Forma-1 történetének egyik legkülönlegesebb és legversenyképesebb gépe, a Williams FW14B, melynek több megoldását is betiltották az 1994-es szezonra.

Nigel Mansell, Williams FW14B Renault, at Loews Hairpin

LAT Images

A hu.motorsport.com egész héten élő közvetítést biztosít a világ híresebb autós-motoros eseményéről, a Goodwood Festival of Speed-ről, és ez természetesen a mai napon sem lesz másképp. A nagy esemény ideje alatt többek között egy rendkívül értékes és különleges F1-es autót is értékesítettek, ami nem más mint a Williams FW14B.

Az 505 kilogrammos F1-es szörnyetegben egy 230 literes üzemanyatartály kapott helyet, amihez a Renault RS3C /RS4 V10-es motorja kapcsolódott, mely 14400-as maximum fordulat mellett dolgozott. A csomagot pedig a Williams saját 6-sebességes fél-automata váltórendszere keltette életre. Patrick Head és Adrian Newey tervezőként nagyon büszke lehet a koncepcióra, mivel azzal 1992-ben Nigel Mansell megnyerte a bajnokságot Ricardo Patrese csapattársaként.

Az FW14B majdhogynem legyőzhetetlennek bizonyult Mansell alatt, hiszen a brit megnyerte az első 5 futamot, majd Monacóban második lett, míg Kanadában kiesett. Ezt követően három egymást követő alkalommal újra nem talált legyőzőre, majd Magyarországon és Belgiumban másodikként szelte át a célvonalat. Olaszországban nem tudta befejezni a versenyt, de Portugáliában újra övé lett a győzelem, míg Japánban és Ausztráliában kiesett.

Érdekesség, hogy Patrese csak egyszer nyert a domináns Williams-Renault-val, még a szezon végén Japánban. Ezen kívül hatszor volt második, és kétszer harmadik. Monacóban, Franciaországban, Belgiumban, Spanyolországban és Ausztráliában kiesett, Magyarországon a 8., Portugáliában az 5. helyen ért célba. Maga az FW14 32 futamon állt rajthoz, amiből 17 nagydíjat, 21 rajtelsőséget és 19 leggyorsabb kört húzott be.

A most értékesített NoFW14/08 az a kasztni volt, amit Mansell az 1992-es szezon első öt nagydíján használt, melynek ideje alatt az összes időmérőt és versenyt megnyerte, amivel kvázi igen hamar bebiztosította a címét. Az FW14B egészen kifinomult rendszereket tartalmazott, mint például az aktív felfüggesztés. Ezen funkciók közül sokat tiltottak be az 1994-es szezonra, így az FW14B még ma is az egyik legfejlettebb versenyautónak számít az F1-ben.