Zsinórban hatszor dobogón mindkét Mercedes: erős és megbízható a W06 Hybrid

A Mercedes AMG olyan csomagot rakott össze a W06 képében, ami nemcsak erős, de rendkívül megbízható is, így elmondhatják magukról: a modern érában csak nekik sikerült zsinórban hatszor dobogón végezni mindkét autóval, mindezt egy szezonban. A...

A Ferrari az 1952-es Belga Nagydíjtól indított el egy komoly sorozatot, és a német futamon például az első négy helyezett Ferrarit vezetett: Ascari nyert, mögötte Farina, Taruffi és Carini ért célba. Minden tekintetben más idők voltak, hiszen a szóban forgó bajnokságban csak 8 nagydíjat rendeztek, ráadásul egy csapat kettőnél több autót is nevezhetett. Ebben a szezonban a Ferrari zsinórban hatszor ért célba legalább két autóval a dobogón, kezdve a már említett Belga Nagydíjjal.

1953-ban folytatódott a remek széria, Argentínában, az első fordulón Ascari és Villoresi aratott kettős győzelmet, majd jött a bajnokságba beiktatott Indy500, amin nem indult az olasz csapat. A bajnokság harmadik és negyedik futamán is tarolt a Scuderia, Zandvoortban Ascari-Farina kettős siker, Spában Ascari-Villoresi kettős győzelem.

//

Vajon szándékos volt ez a Mercedestől? fotó: dppi Lewis Hamilton - Hungarian Club

A Ferrari 500 modern "megfelelője", a W06 Hybrid ráadásul rendkívül megbízható is, még csak az első hajtáslánc van bent a gépekben, miközben a Renault például már a negyedik egységeket használta a Red Bull autóiban.

"Hat futamot teljesítettünk az első motorral, mindkét autó célba ért"- mondta Lauda Monaco után. "Ez szuper teljesítmény. Kanadától minden kezdődik elölről"- utalt az új V6-osok beépítésére. "Kanadában betesszük a második motort, míg mások már a negyediket használják."