BRÉKING

Williams: A harmadik legerősebb autó a miénk a mezőnyben!

A Williams F1 Team büszke arra, hogy egy ilyen versenyképes autóval állt elő a szezonban, de tudja, hogy sok pontot vesztettek az első futamokon.

A Williams a téli teszteken nagyon bekezdett és akkor úgy tűnt, hogy az egyik favorit lehet a Mercedes mellett. Az FW36 valóban versenyképes lett a Mercedes motorral, de még ők sem tudtak a német gyártó közelébe érni. Legutóbb Ausztriában azonban ők voltak a legnagyobb ellenfelei Nico Rosbergnek és Lewis Hamiltonnak, aminek Niki Lauda is hangot adott.

A jó és erős autó ellenére a Williams lassan féltávhoz közelítvén csak az 5. helyet foglalja el a konstruktőri tabellán 85 megszerzett egységgel a 87 pontos Force India mögött. A Ferrari a harmadik helyen 98 pontot számol, addig a Red Bull már relatíve messze van a 143 megszerzett egységével. Az élen pedig a Mercedes áll 301 ponttal.

„Úgy vélem, hogy a mi autónk a harmadik legerősebb a mezőnyben, és amíg ezzel a géppel nem vagyunk ott a dobogó legalsó fokán, addig nem végzünk jó munkát.” – mondta Pat Symonds technikai főnök a brit Autosport lap hasábjain.

(function(d, s, id) { var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) return; js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = "//connect.facebook.net/hu_HU/all.js#xfbml=1"; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs); }(document, 'script', 'facebook-jssdk'));

„A konstruktőri bajnokságban eddig a negyedik és a hatodik hely környékén ugráltunk. Fontos, hogy előrébb lépjünk.”

Ausztriában a második legerősebb csapat volt a Williams, de mögöttük mindig ott van valaki, aki fenyegetést jelent.

„A Ferrari az egész versenyen veszélyt jelentett ránk. Ha túl agresszívak vagyunk, akkor valószínűleg elvesztjük a pozíciónkat Fernando Alonsóval szemben.”

Felipe Massa azonban pozitívan értékelte a Red Bull Ringen látottakat.

„Ausztriában jók voltak az esélyeink. A versenystratégiának köszönhetően vesztettük el a versenyt a Mercedes ellen, de az autó erős volt. A legutóbbi két futam nagyon erős volt számunkra.”

Előző cikk Pérez-Magnussen erősebb páros lett volna a McLarennél? Buttonnak kellett volna mennie?
Következő cikk A Mercedes dominált és még dominálni is fog: Hamilton a pop, Rosberg a menedzsment