Villeneuve szerint Hamilton csak a legjobb autóval világbajnok

1997 Forma-1 bajnoka úgy gondolja, hogy Michael Schumacher és Lewis Hamilton is csak a legjobb autóban volt világbajnok. A kanadai-francia szerint a brit valószínűleg a Ferrarival nem ért volna fel a csúcsra.

Lewis Hamilton, Mercedes AMG F1, 1st position, kisses his trophy

Steve Etherington / Motorsport Images

Lewis Hamiltoni gen szerencsésnek mondhatja magát, mivel a karrierje során rendre versenyképes autókban ülhetett, és gyakorlatilag a 2007-es bemutatkozása óta az élmezőnyben versenyez. Sok kritikát kap emiatt, a legtöbb társához hasonlóan nem kellett szenvednie egy gyengébb autóban, és nem mutatta meg a képességeit egy ilyen gépben.

Hamilton időközben lassan hatszoros világbajnoknak mondhatja magát, és minden jel arra utal, hogy képes lesz beállítani Michael Schumacher nagy rekordját. De vajon ez egyúttal azt is jelenti, hogy jobb a német legendánál? Jacques Villeneuve, aki 1997-ben, már a második F1-es szezonjában bajnok lett és legyőzte Schumachert, a német Motorsport-Total.com kérdésére azt mondta, a brit és a német is csak akkor nyert, amikor a legjobb autójuk volt.

„Ez a két versenyző csak akkor nyert, amikor a legjobb autójuk volt. Az egész karrierjük során mindig a legjobb autójuk volt, szóval ha Lewist a Williamsbe ültetnénk, akkor nem nyerne. Szuper jó, és mindig a helyes döntéseket hozta arról, hogy hova igazol.”

„Ott egy csapatot épített fel maga köré. Ez minden. Valószínűleg egy Ferrariban már nem nyert volna.” - tette hozzá Villeneuve, aki abszurdnak tartja összehasonlítani a különböző korszakok versenyzőit. Gerhard Berger például azt mondta, Hamilton volt az első olyan versenyző, aki azonos szinten tudott teljesíteni, mint a legendás Ayrton Senna.

Hamilton szép lassan minden rekordját megdöntheti Schumachernek, kezdve a győzelmek számával, ami már jövőre megtörténhet. A következő években minden bizonnyal a brit kerül az élre, talán minden rekordot illetően.

„Ez a legostobább megjegyzés. Azt is mondhatnád, hogy ő az első, aki Fangio szintjén van. Hogy hasonlíthatnánk őket össze? Ezek nagyon más idők voltak, ki tudja? És a korábban említettek Sennára is igaz, akárcsak Prostra. A legjobb autókban nyertek. Ez ilyen egyszerűen működik.”

Az ex-F1-es versenyző, Kamui Kobayashi parádés módon szúrta be a gépét a Super Formula legutóbb viadalán Okayamában, ami egy remek versenyt hozott.