29 nov.
183 nap

Videón Grosjean első köre a Haas új F1-es autójával: videó

2020. febr. 18. 19:09

Romain Grosjean, a Haas F1 Team francia versenyzője már a téli tesztek előtt megtehette az első métereket csapata új autójával, a VF-20 kódnéven futó konstrukcióval a katalán ringen.

A Haas F1 Team tavaly nagyot zuhant a középmezőnyben, és végül csak az 1 pontos Williamst előzték meg. Ez hatalmas csalódás volt a 2018-as idény után, amit az 5. helyen zártak. Ha nincs Romain Grosjean vesszőfutása és a csapat hibái, akkor a 4. helyet is megszerezhették volna a konstruktőri bajnokságban.

Erre semmi esélyük nem volt 2019-ben, noha úgy tűnt, hogy az évadnyitó Ausztrál Nagydíjat a legnagyobb favoritként kezdhetik meg a középmezőnyben. Günther Steiner, a csapat főnöke, aki a Netflix új szériájában is nagy szerepet kapott, elismerte, hogy talán túlságosan is elbízták magukat.

Az autó gumikezelése nagyon rossz volt, így az időmérőkön sokszor hiába voltak az egyik leggyorsabbak, a futamon nem tudták tartani a tempót. Hosszú hónapok teltek el azzal, hogy megtalálják a megoldást, de az nem történt meg.

A 2020-as modell a tavalyi továbbfejlesztett változata, javítván a korábbi problémát. A barcelonai tesztek azonban még biztosan nem fognak egyértelmű választ adni a kérdésekre, mert az elő tesztszezonban is versenyképesek voltak a katalán ringen, majd jött a lejtő.

A csapat közvetlen a téli teszt előtt gurult pályára, és alább erről nézhetünk meg egy videót, ahogy Romain Grosjean megteszi az első métereket. Nemrég egy hasonló felvételt közölhettünk a Williams és George Russell körözgetéséről.

Romain Grosjean, a Haas F1 Team francia versenyzője már a téli tesztek előtt megtehette az első métereket csapata új autójával, a VF-20 kódnéven futó konstrukcióval.

Elemzés: Ezekre a lépésekre van szüksége a Hondának a bajnoki harchoz