Videón, ahogy Alonso a „félholt” McLarennel visszatér a bokszba

Fernando Alonso nagyon büszke volt a kitartására, és a teljesítményére. A spanyol világbajnok lehetetlen helyzetből szerzett pontokat, ismét.

Fernando Alonso, McLaren MCL33 Renault, climbs out of his car on the grid

Fotót készítette: Zak Mauger / Motorsport Images

Egyelőre ez nem Alonso, és a McLaren éve, legalábbis, ha azt nézzük, hogy milyen messze vannak az élmezőnytől. A csapat nagyon sokat várt a Renault motorral hajtott MCL33-tól, de az egyelőre még a középmezőnyből sem tud kiemelkedni.

Az azonban nyilvánvaló, hogy Alonso nélkül sokkal nagyobb bajban lennének, hiszen 2005/2006 Forma-1 bajnoka az, aki hozza pontokat, és rendszeresen. A négy futamon mondhatni minden lehetőséget kihasznált, és szerencséje is volt.

Bakuban csak részben volt szerencséje, mert a rajtot követően belekeveredett egy olyan incidensbe, aminek a végén két defektet is kapott. Látván az autót, Alonsón kívül senki nem hitt abban, hogy egyáltalán visszatérhet a bokszba.

Fernando azonban megcsinálta, és a súlyosabb károkat szenvedett autójával visszatért a pályára, majd a 7. helyen célba ért a bakui káosz közepette.

„Ez egy nagyon őrült verseny volt, melynek a végén 7. lettem. A mai azonban a kitartás, és a büszkeség eredménye, mert szerintem senki más nem ment volna el a bokszig ezzel az autóval.” - fogalmazott a futam leintése után Alonso.

„A többiek leparkoltak volna a pálya szélén, de ha el is érnek a bokszig, akkor kiszálltak volna az autóból. Mi azonban nem parkoltunk le, és nem adtuk fel. Minden egyes tizedmásodpercért megharcoltunk, és végig a falhoz közel autóztam. Ez volt életem legjobb versenye.”

AZ ESETRŐL KÉSZÜLT VIDEÓS FELVÉTELT EZEN A LINKEN KERESZTÜL NÉZHETITEK MEG

VAGY

Előző cikk Räikkönen 24 alkalommal állt úgy dobogóra, hogy még mindig nem nyert
Következő cikk Hamilton gyengébb lett, vagy Bottas ennyire erős? Lewis körül valami nagyon furcsa