Videón a 2019-es Spanyol Nagydíj F1-es rajtrácsa: Hülkenberg és Giovinazzi büntetése

A Mercedesek a legjobb helyről várhatják a rajtot Barcelonában, és könnyen lehet, hogy normál körülmények között csak Valtteri Bottas, vagy Lewis Hamilton lehet a győztes.

Sebastian Vettel, Ferrari and Pole Sitter Valtteri Bottas, Mercedes AMG F1 talk in Parc Ferme

Fotót készítette: Steven Tee / Motorsport Images

A Mercedesegyelőre megállíthatatlan a Spanyol Nagydíjon. A katalán ringen egyértelműen a németek diktálják a tempót és Valtteri Bottas, valamint Lewis Hamilton megint ott van az első sorban. A Ferrariesélyt sem kapott arra, hogy megszorongassa a Mercedest, miközben a két SF90 közé Max Verstappen is bevetődött a Red Bullal. Igaz, Charles Leclerc autója súlyosabban megsérült a Q2-ben, ami hatással volt a teljesítményére.

Az FIA megerősítette, hogy a Renault a szárnycserével egy másik specifikációt használt, így a németnek a bokszutcából kell rajtolnia. Hülkenberg úgy tudta, ugyanazt a specifikációt kapta meg, mint ami eltört alatta, de kiderült, hogy ez nem teljesen így volt. Ezek után jött a keményebb büntetés, amivel a tapasztalt pilótának nem lesz esélye előzni rajtnál, és a mezőny után indulhat el.

Emellett a Renault stratégiai okokból a motort is kicserélte Hülkenberg autójában. Miután a bokszból indul, mindez semmilyen negatív hatással nincs a versenyére, plusz van egy használható erőforrása a szezon további részében.

További módosítást jelent az eredeti rajtrácshoz képest, hogy Antonio Giovinazzi 5 helyes rajtbüntetés kap a sebességváltó cseréje miatt, de csak egy helyet veszít, mivel George Russellnek már volt egy ugyanilyen szankciója szombatról.