Vettelt Senna példájával nyugtatták le: 1988, Monaco

Sebastian Vettel nem büszke rá, hogy elhagyta a pályát az 1-es kanyarban, de akkora volt az előnye, hogy kényelmesen visszaállt az első helyre. A címvédő versenymérnöke azt is elmondta, hogy mindössze három szóval csillapította le a németet.

Vettel egy nagyon sima győzelemmel szerezte meg az áhított győzelmet Kanadában, amit két évvel ezelőtt egy figyelmetlenségből eredő hibával dobott el. Akkor az eső tréfálta meg az 1-es kanyarban, és átadta a vezető helyet Buttonnak. Tegnap a futam 52. körében nézte be a pályát ugyanott, de óriási volt az előnye, és könnyedén visszaevickélt az aszfaltra.

„Ott elaludtam egy rövid időre”- vallotta be Vettel. „Ezt megbocsájtjuk neki ma”- jegyezte meg Horner az Auto Motor und Sportnak. Természetesen Vettel nem állt le, és kellett neki a futam leggyorsabb köre. „Ez egyáltalán nem lepett meg minket. Azt mondtam a versenymérnökének: tartsd kontrol alatt”- idézte fel a csapatfőnök.

Guillaume Roquelin csak három szót mondott Vettel fülébe: „Monaco, 1988, Senna.” A brazil akkor 31 másodperces előnnyel vezette a futamot, majd nem sokkal a cél előtt eldobta a gépet az alagút utáni sikánban. Vettel reakciója? „Oké, oké… Egyszerűen csak élvezni akarom.”

A futam után elmondta, egyáltalán nem büszke a tettére, de a lényeg, hogy nem volt fal a pálya azon részén – amit a 4-es kanyarban már érintőre vett korábban.

„Egyértelműen nem ez volt a legkellemesebb pillanat, de olyan nagy előnyre tettem szert, hogy könnyedén az élen tudtam maradni. Nem vagyok büszke arra a hibára. Túl gyors voltam – egy kicsit túl mohó -, elvesztettem az autót, egyenesen mentem, és azt gondoltam, hogy ha körbemegyek a kanyarban, akkor lehet, hogy megpörgök, és ezt határozottan el akartam kerülni. Hála az égnek nem volt ott fal”- mondta nevetve.