Vettel útja a harmadik címhez: 16 előzés, 2 ütközés

Sebastian Vettel meglehetősen rázós utat tett meg Brazíliában, mire hatodikként átszelte a célvonalat, és ezzel elhódította a harmadik egyéni címét.  Vettel vasárnapi pozíciói röviden: 4 - 6 - 20 - 6 - 17 - 4 - 5 - 7 - 11 – 6.

Fotó: Pirelli

A német versenyző a negyedik helyről rajtolt, de pár száz méter megtétele után megforgatták, és jöhetett a hajtóvadászat. Hasonlóan Abu Dhabihoz, Interlagosban sem egy sétakocsikázás várt a 25 éves címvédőre. „Feleslegesen izgalmasra csináltuk. Valójában Bernie Ecclestone-nak fizetnie kellene nekünk ezekért a számokért”- idézte Helmut Markót az Auto Motor und Sport.

A német lap röviden csak így foglalta össze a Vettel által vasárnap megtett utat: 4 - 6 - 20 - 6 - 17 - 4 - 5 - 7 - 11 – 6. Negyedikként rajtolt, hatodik pozícióból forgatták meg, majd az első körben a huszadik helyre jött vissza, és valamivel később a hatodik helyre hozta fel magát. Az első kerékcsere után a tizenhetedik helyre esett vissza, és a második csere előtt a negyedik helyen haladt. Majd az ötödik helyre jött vissza a pályán, és utána két pozíciót veszített azzal, hogy Kamui Kobayashi és Felipe Massa is megelőzte. Majd jött a hibás kerékcsere, és a tizenegyedik helyen találta magát, de végül a hatodik pozícióban zárta a versenyt.

A megpördülés és a kockás zászló között négy alkalommal volt kint a boxban, ezek összesen 1:33.201 percet vettek igénybe. Vettel 16 előzést mutatott be, ez hárommal kevesebb, mint Abu Dhabiban. A sérült Red Bull-lal a következő versenyzőket előzte meg: Karthikeyan, Pic, de la Rosa, Vergne, Kovalainen, Petrov, Ricciardo, Rosberg, di Resta, Karthikeyan, Webber, Rosberg, Kovalainen, Kobayashi, Kobayashi és Schumacher – vette sorra az AMuS.

Az akkor még kétszeres bajnokot két alkalommal előzték meg: Kobayashi a 30., Massa a 34. körben. Ez addig csak négy alkalommal történt meg idén Vettel-lel.

Vettel nagyon szerencsés is volt, mert a 4-es kanyarban történt ütközések alatt az autója egy kényes ponton sérült meg – a kipufogónál egy lyuk keletkezett, és a padlólemezből is leszakadt egy darab -, de folytatni tudta a versenyt.  Az autó egyensúlya felborult, és a leszorítóerő is jelentősen csökkent a hátulján. A motorprogramozáson állítani kellett, hogy ne forrósodjon fel nagyon a kipufogó.

„Az autó hátulja nagyon agresszív volt, és folyamatosan ki akart törni. Egy pár alkalommal majdnem elveszítettem az autót. Szerencsére többnyire a pályán maradtam. Az egyenesekben annyira lassú voltam, hogy az első újraindításnál majdnem sikerült felbosszantanom Webbert és Kobayashit”- idézte fel a német.

Majd jött a két csata a Sauberekkel, és a Kobayashi elleni még egészen simán ment, igaz a két autót csak milliméterek választották el. Pérez azonban már eltalálta az RB8 jobb hátsó felfüggesztését, ami meglehetősen nagy behatással járt. A gép ezt is bírta, és Vettel végül a hatodik helyen, háromszoros bajnokként ért célba.