Vettel Suzukában is „felcseszte” a Red Bull agyát

A Red Bull Racing kétszeres német világbajnok versenyzője Suzukában sem bírt magával, és csapata idegeivel játszott. Dr Helmut Marko nem tudott szótlanul elmenni az eset mellett.

Fotó: Red Bull Racing
2010 és 2011 világbajnoka egy rendkívül erős hétvégét zárt Suzukában, miután az időmérő edzést követően a versenyt is megnyerte. A futamon nem volt ellenfele a németnek, aki magabiztos, fölényesen, komoly előnnyel ért át elsőként a célvonalon.

Vettel azonban nem volt elégedett az RB8 volánja mögött, és a leggyorsabb kört is magának akarta. Ez végül így is lett, aminek természetesen a Red Bull vezetősége nem feltétlen örült. Nem ez volt az első eset, amikor a címvédőnek spórolnia kellett volna az autójával, de ő ennek ellenére még magasabb fokozatba kapcsolt és megfutotta a verseny leggyorsabb körét.

„Ez idegessé tett bennünket.” – reflektált a Red Bull Motorsport elnöke a „triplázásra” a német RTL televíziónak.

„Egyikünk sem akart kockáztatni, de ez Vettel. Egyszerűen csak magának akar bizonyítani és azt, hogy mit tud az autója. De ez felesleges a részéről. Időről időre megpróbáljuk őt megkérni erre, de ő egy versenyző.”

Christian Horner, a Red Bull csapatfőnöke egyetért Mark szavaival: „Egyre gyorsabban és gyorsabban ment, de a végén pontosan tudta, hogy mit csinál.”

A rádióüzenetben egyértelműen elhangzott a következő üzenet a csapat részéről: „Legyél óvatos.”

Sebastian ezzel a győzelmével és az éllovas Fernando Alonso kiesésével már csak 4 pontra van a spanyoltól. A bajnokságból 5 futam van hátra, és a Red Bull esélyei jelentősen megnőttek, miután a Ferrari lassabban tűnik a címvédőnél.