Vettel Schumacherien viselkedett a kínai bokszutcában!

Jól tájékozódott, gyorsan kapcsolt és így Michael Schumacher nyomdokaiba lépett – Sebastian Vettel sanghaji bokszmanővere még a szakértőket is lenyűgözte.

Szemtelen Sebastian Vettel – a tegnapi Kínai Nagydíjon a német bajnok nagyon szemfülesen két autót is megelőzött a bokszbejáraton – ezzel pedig a királykategória egyik legendájához csatlakozhat, aki hasonló szemfüles manővereiről híres. Christian Klien, korábbi Forma-1-es pilóta szerint ez nem véletlen: „Jól informált.” – mondta az ORF-nek.

„Két helyet javított. Megfelelően reagált, és megfelelően kivitelezte a manővert.” Martin Brundle is gratulált Vettelnek az akcióhoz, amit első pillantásra a versenyigazgatóság is vizsgált: „Villámgyors. Imádtam! Kockázatos volt, de csak annyira, amennyire egy győzelem.”

Ennek ellenére Brundle azt is hozzátette, Vettel kamikaze akciója látszólag eléggé határon táncolt: „Illegális és veszélyes kellene, hogy legyen, többször is ellenőriztem – a szabályok azonban lehetővé teszik az előzést a biztonsági autós vonal és a bokszutca vége között.” – idézte a brit a 39.8-as pontot a Sportszabályzatból.

Vettel mindenesetre nem az első versenyző, aki betéve tudja a Forma-1-es szabályokat. Példaképe, Michael Schumacher 1998-ban kétszer is használta a szabályzat apró betűs részét: Argentínában ugyanis nem tért közvetlenül vissza a pályára, hanem egy rövidebb utat választott – ahogy Kimi Räikkönen is tette volna a 2012-es Brazil Nagydíjon, csak Ő zárt kapukba ütközött.

Ugyanebben az évben Schumacher Silverstone-ban stop-and-go büntetést kapott, mert a biztonsági autós fázis alatt előzött – három körrel a futam vége előtt, és a büntetést három körön belül kell letölteni. A német tehát a bokszutcában szelte át a célvonalat, miután letöltötte büntetését az utolsó körben. Schumacher meg is nyerte a versenyt, és kár is volt ez ellen tiltakozni…