Vettel nyerte az első tesztnapot Jerezben a Ferrarival, besült a McLaren Alonso alatt! Brutális Mercedes

A Scuderia Ferrari német világbajnok versenyzője nyerte meg az első tesztnapot Jerezben, miközben Nico Rosberg két versenytávot is teljesített, addig Fernando Alonso csak pár körig jutott a McLaren-Hondával.

7. Fernando AlonsoMcLaren 1.40.738s  +18.118

Ma volt a nagy nap a csapatok számára. A Force India kivételével mindenki jelen volt a mezőnyből, már ha a csődöt jelentett Marussiát és Caterhamot nem számoljuk.

A spanyolországi Jerezben igencsak csípős hideg idő fogadta a versenyzőket, akik a nap folyamán valamelyest melegebb körülmények között körözgethettek, de ez még mindig messze volt az ideálistól.

A címvédő Mercedes aktívan kezdte a napot, és Nico Rosberg a folytatásban sem állt le, aki majdnem 160 kört teljesített. Ez gyakorlatilag két versenytávnak felel meg. Érdességképpen megjegyezhetjük, hogy a második helyen zárt Sauber 73 kört tett meg, akárcsak a Williams. Marcus Ericsson hiába volt a második leggyorsabb a C34-es versenygéppel, a svéd lágy gumikon ment, míg a németek versenyzője közepes gumin teljesítette a legjobb idejét, ami a harmadik helyre volt elegendő.

Rosberg rögtön képes volt tempót autózni a W06-tal, amivel már délelőtt hosszabb etapokat futhatott. Ez is azt jelzi, hogy a Mercedes nagyon is a mezőny előtt járhat. A csapat összességében nagyon elégedett lehet, miután gond nélkül körözgettek és rengeteg adatra tettek szert.

Alonso - 6 kör

Legjobb szektoridők: Első szektor - Ricciardo: 20.016. Második szektor - Ericsson: 34.293. Harmadik szektor - Vettel: 28.123. Legjobb végsebesség - Ericsson: 290,3 km/óra

Best sectors: S1: RIC 20.016s / S2: ERI 34.293s / S3: VET 28.213s - Topspeed: ERI 290,3 km/h

Vettel, aki szintén a közepes gumikon autózta a legjobb idejét, már kevésbé lehetett boldog, hiszen noha az első helyen zárt a Ferrari színeiben, csak 60 kört tudott megtenni a pályán egy szenzoros hiba miatt, ami sok idejébe került az olaszoknak.

A legkellemetlenebb helyzetben mégis a McLaren-Honda érezhette magát, mivel Fernando Alonso csak 6 kört tudott megtenni az MP4-30-as géppel, ami viszont nagyon hangosnak tűnt. A Honda motorja messze karakteresebb, mint a többi erőforrás, de ez még nem jelenti azt is, hogy gyors megbízható. A csapat rengeteg időt töltött a garázsban a komplikált problémák miatt, de jó hír, hogy Barcelonára egy frissített motort fognak használni. Plusz, a festés is változni fog.

A Red Bullnál sem mentek simán a dolgok, de az „álcafestést” kapott RB11 legalább képes volt megtenni 35 kört. Daniel Ricciardo 4. lett.

A nap másik nagy vesztese a Lotus volt, hiszen az E23-at szállító gép csak nagyon későn érkezett meg a helyszínre, így Pastor Maldonadónak esélye sem volt arra, hogy legalább egy installációs kört megtegyen a géppel. Az E23 hangja legalább "biztató" volt.