Vettel nyerte a Német Nagydíjat Raikkönen, Grosjean és Alonso előtt

A Red Bull Racing német világbajnoka pályafutása 30. győzelmét szerezte a Forma-1-ben. Ez volt Sebastian Vettel első német győzelme. A Lotus hiába taktikázott és versenyzett jól, végül Kimi Räikkönen nem tudta megszerezni az első helyet. Romain...

A Red Bull a futamot követően egy nagyobb büntetésre számíthat, miután Mark Webber autójáról elszabadult a jobb hátsó kerék a kiállást követően, mely végül eltalálta az egyik operatőrt. Az operatőr agyrázkódást és mellkasi sérüléseket szenvedett, de a körülményekhez képest jól van. A másik látványos jelenetet Jules Bianchi elszabadult Marussia autója jelentette, mely először lángra kapott, majd begurult a pályára. Felipe Massa szintén nem volt szerencsés és már a 4. körben kiesett a Ferrarival. A Mercedesek alatt pedig hosszú idő után ismét elfogytak a gumik...

Pálya

Nürburgring

Verseny dátuma: 2013. július 7.

Pálya neve: Nürburgring

Első nagydíj: 1951

Körök száma: 60

Pálya hossza: 5.148 km

Versenytáv: 308.623 km

Körrekord: 1:29.468 – M. Schumacher (2004) (Ferrari)

Legutóbbi nagydíj a Nürburgringen – 2011

Első szabadedzés: Fernando Alonso, Ferrari: 1:31.894 (30 kör)

Második szabadedzés: Mark Webber, Red Bull: 1:31.711 (34 kör)

Harmadik szabadedzés: Sebastian Vettel, Red Bull: 1:30.916 (15 kör)

Időmérő: Mark Webber, Red Bull: 1:30.079 (18 kör)

Verseny: Lewis Hamilton, McLaren: 1:37:30.334 / Rajthely: 2.

Német Nagydíj – 2013

Első szabadedzés: Lewis Hamiltion, Mercedes: 1:31.754 (25 kör)

Második szabadedzés: Sebastian Vettel: 1:30.416 (38 kör)

Harmadik szabadedzés: Sebastian Vettel: 1:29.517 (19 kör)

Időmérő: Lewis Hamilton, Mercedes: 1:29.398 (14 kör)

Időrend (magyar idő szerint)

Péntek

Első szabadedzés: 10:00 – 11:30

Második szabadedzés: 14:00 – 15:30

Szombat

Harmadik szabadedzés: 11:00 – 12:00

Időmérő: 14:00

Vasárnap

Verseny: 14:00

Gumik – Pirelli

2013: Közepes, lágy

2011: Közepes, lágy

Végeredmény

1Sebastian VettelRed Bull Racing-Renault60Winner225 pont
2Kimi RäikkönenLotus-Renault60+1.0418
3Romain GrosjeanLotus-Renault60+5.8515
4Fernando AlonsoFerrari60+7.7812
5Lewis HamiltonMercedes60+26.9110
6Jenson ButtonMcLaren-Mercedes60+27.998
7Mark WebberRed Bull Racing-Renault60+37.536
8Sergio PerezMcLaren-Mercedes60+38.3134
9Nico RosbergMercedes60+46.8112
10Nico HulkenbergSauber-Ferrari60+49.8101
11Paul di RestaForce India-Mercedes60+53.712
12Daniel RicciardoSTR-Ferrari60+56.96
13Adrian SutilForce India-Mercedes60+57.715
14Esteban GutierrezSauber-Ferrari60+60.114
15Pastor MaldonadoWilliams-Renault60+61.918
16Valtteri BottasWilliams-Renault59+1 kör17
17Charles PicCaterham-Renault59+122
18Giedo van der GardeCaterham-Renault+120
19Max ChiltonMarussia-Cosworth+121
Jean-Eric VergneSTR-Ferrari+3816
Jules BianchiMarussia-Cosworth+3919
Felipe MassaFerrari+577

Bajnokság állása:

1Sebastian Vettel157 pont
2Fernando Alonso123
3Kimi Raikkonen116
4Lewis Hamilton99
5Mark Webber93
6Nico Rosberg84
7Felipe Massa57
8Romain Grosjean41
9Paul di Resta36
10Jenson Button33
11Adrian Sutil23
12Sergio Perez16
13Jean-Eric Vergne13
14Daniel Ricciardo11
15Nico Hulkenberg7
16Pastor Maldonado0
17Valtteri Bottas0
18Esteban Gutierrez0
19Jules Bianchi0
20Charles Pic0
21Max Chilton0
22Giedo van der Garde0

1Red Bull250 pont
2Mercedes183
3Ferrari180
4Lotus157
5Force India59
6McLaren49
7Toro Rosso24
8Sauber7
9Williams0
10Marussia0
11Caterham0

[live_event id="76"]

 

Légy részese valami nagy dolognak

Hozzászólás írása
Hozzászólás mutatása
Bővebben erről a cikkről
Sorozat Forma-1
Cikk típusa BRÉKING