Vettel nyerte az utolsó szabadedzést Ausztráliában Räikkönen előtt

Sebastian Vettel és Kimi Räikkönen voltak a leggyorsabbak az utolsó tréningen a 2018-as Ausztrál Nagydíjon, közvetlen a Sauber svéd versenyzője, Marcus Ericsson előtt.

Kimi Raikkonen, Ferrari SF71H

Fotót készítette: Glenn Dunbar / Motorsport Images

Az időjárás jelentések folyamatosan azt hangoztatták, hogy a hétvégén le fog szakadni az ég az Albert Parkban. Szombatra jósolták a legtöbb csapadékot, és a viharos időt, ami végül meg is érkezett a helyszínre. Többek között a Red Bull, és a McLaren sem véletlen járt esőtáncot a pénteki tesztnapot követően, hiszen az osztrák és a brit világbajnok csapat is tudta, hogy ezzel jobbak lehetnek az esélyeik, független attól, hogy az RB14 eddig is nagyon gyorsnak tűnt Verstappennel, valamint Ricciardóval. Alonso és Vandoorne pedig az esőt felhasználva az élmezőny közelébe jutna el.

A zöld jelzést nem csúsztatták el, így a versenyzők időben hajthattak ki a vizes pályára 18°C-os levegő, és 22°C-os aszfalthőmérséklet mellett. Az első mért időre közel 20 percet kellett várnunk, ami Hülkenberg nevéhez fűződött a Renault-val a köztes gumikon. A német versenyző meghozta a többiek kedvét is, és rövid időn belül egyre több mért kört láthattak a nézők a néhol igen csúszós aszfaltcsíkon.

5 perccel a leintés előtt a McLarennél úgy döntöttek, hogy slick gumikra váltanak át, miután Alonso többször jelezte, hogy a pálya már alkalmas ezekre a keverékekre. A wokingiak eleget is tettek a spanyol kérésének. Hiába a kerékcsere, 2005 és 2006 bajnoka már nem ment velük mért időt. Emiatt dühös is volt a sztárpilóta a csapatára.

Vettel ezzel szemben ment egy mért időt az ultralágy gumikon, amivel meg is nyerte az edzést, az abszolút legjobb idővel a neve mellett. A Ferrari kicentizte a dolgot, mert a leintés előtt csak egy ilyen gyors körre volt idejük a négyszeres világbajnokkal. Räikkönen ugyanezt a programot abszolválta, aki második lett, de a hátránya jelentős volt.

A harmadik helyen a Sauber svéd versenyzőjét találjuk. A Ferrarikon kívül még Marcus Ericsson volt az, aki slick gumikon (ultralágy) ment mért időt. És miután a körülmények nagyon sokat javultak, nem volt meglepő, hogy a C37 odaért a képzeletbeli dobogóra, ezzel jó reklámot generálván az Alfa Romeo számára.

Marcus Ericsson, Sauber C37

Fotó készítője: Sutton Motorsport Images / sutton-images.com

A mezőny többi tagja mind köztes abroncsokon teljesítette a legjobb körét, de ez is csalóka, mert a pilóták közül sokan nem voltak a pályán, amikor a körülmények ideálisabbak voltak. Emiatt is fordulhatott elő az, hogy a köztes abronccsal Sainz volt a leggyorsabb a Red Bull és a Mercedes, valamint a McLaren előtt.

A Force Indiák például még mért idők sem mentek, ami ugyancsak jelzésértékű az edzés komolyságát illetően. Ocon és Pérez 1 körre hajtott ki a bokszból.