Vettel nyerte a dögunalmas Amerikai Nagydíjat és rekordot döntött

Sebastian Vettel az újabb győzelmével megdöntötte Michael Schumacher 2004-es rekordját, amikor is a német legenda sorozatban 7 futamot tudott megnyerni a Ferrarival. A Red Bull Racing négyszeres világbajnoka zsinórban már 8 sikernél jár az idényben...

A második helyen Romain Grosjean zárt a Lotus volánja mögött, míg a dobogó harmadik fokára Mark Webber ért oda a másik RB9-essel közvetlen Lewis Hamilton (Mercedes) és Fernando Alonso (Ferrari) előtt.Heikki Kovalainen egy be nem tervezett első szárnycserének köszönhetően pontszerző helyen kívül zárta a futamot.

Pálya

Circuit of The Americas

Verseny dátuma: 2013. november 17.

Pálya neve: Circuit of The Americas

Első nagydíj: 2012

Körök száma: 56

Pálya hossza: 5.513 km

Versenytáv: 308.405 km

Körrekord: 1:39.347 – S. Vettel (2012) (Red Bull)

Legutóbbi nagydíj Austinban – 2012

Első szabadedzés: Sebastian Vettel, Red Bull: 1:38.125 (30 kör)

Második szabadedzés: Sebastian Vettel, Red Bull: 1:37.718 (17 kör)

Harmadik szabadedzés: Sebastian Vettel, Red Bull: 1:36.490 (18 kör)

Időmérő: Sebastian Vettel, Red Bull: 1:35.657 (20 kör)

Verseny: Lewis Hamilton, Mercedes 1:35:55.269 / Rajthely: 2.

Időrend (magyar idő szerint)

Péntek

Első szabadedzés: 16:00 - 17:30

Második szabadedzés: 20:00 - 21:30

Szombat

Harmadik szabadedzés: 16:00 - 17:00

Időmérő: 19:00

Vasárnap

Verseny: 20:00

Gumik

2013: Kemény, közepes

2012: Kemény, közepes

Végeredmény

1Sebastian VettelRed Bull Racing-Renault56Győztes125 pont
2Romain GrosjeanLotus-Renault56+6.2318
3Mark WebberRed Bull Racing-Renault56+8.3215
4Lewis HamiltonMercedes56+27.3512
5Fernando AlonsoFerrari56+29.5610
6Nico HulkenbergSauber-Ferrari56+30.448
7Sergio PerezMcLaren-Mercedes56+46.676
8Valtteri BottasWilliams-Renault56+54.594
9Nico RosbergMercedes56+59.1122
10Jenson ButtonMcLaren-Mercedes56+77.2151
11Daniel RicciardoSTR-Ferrari56+81.010
12Jean-Eric VergneSTR-Ferrari56+84.514
13Felipe MassaFerrari56+86.913
14Esteban GutierrezSauber-Ferrari56+91.720
15Heikki KovalainenLotus-Renault56+95.08
16Paul di RestaForce India-Mercedes56+96.811
17Pastor MaldonadoWilliams-Renault55+1 kör17
18Jules BianchiMarussia-Cosworth55+119
19Giedo van der GardeCaterham-Renault55+118
20Charles PicCaterham-Renault55+122
21Max ChiltonMarussia-Cosworth54+221
-Adrian SutilForce India-Mercedes16

[live_event id="122"]

Légy részese valami nagy dolognak

Hozzászólás írása
Hozzászólás mutatása
Bővebben erről a cikkről
Sorozat Forma-1
Cikk típusa BRÉKING