Vettel nyert Szingapúrban, Ferrari 1-2!

Az idei első győzelmét szerezte meg Sebastian Vettel Szingapúrban, ráadásul a Ferrari kettős győzelmet ünnepelhetett, míg ezúttal egyik Mercedes sem fért fel a dobogóra.

Race winner Sebastian Vettel, Ferrari celebrates in Parc Ferme

Andrew Hone / Motorsport Images

A szombati nap igen érdekesen alakult, miközben egy olyan végeredmény született, amire nem sokan számíthattak, hiszen a Ferrari erőből húzta be a rajtelsőséget, ismét Charles Leclerc vezetésével, aki ezzel már 5 pole-nál jár. Spa és Monza után újra a monacói került az élre, de ezúttal egy olyan pályán, ahol papíron az SF90-nek komoly kihívásokkal kellett volna szembenéznie. Az új fejlesztések azonban igencsak betaláltak a lassú kanyarokban, ami a Mercedest és a Red Bullt is meglepte. A legnagyobb csalódást pedig a „bikák” okozták, mivel Max Verstappennek nem volt reális esélye, egy olyan aszfaltcsíkon, ahol favoritnak gondolták a csapatot. Az FIA az időmérőt követően egy komoly büntetést is kiosztott a Renault szabályszegése miatt, amivel Ricciardo a rajtrács végére került, noha a 8. helyről indulhatott volna.

RAJT

Leclerc jól kapta el a rajtot, és az élen is tudott maradni, míg Lewis Hamiltonnak Sebastian Vettel ellen kellett védekeznie, hogy megtartsa a második helyét, és ez sikerült is a britnek.

A rajt három vesztese Hülkenberg, Russell és Sainz volt, akiknek ki kellett jönniük a bokszba az első kör végén. A 3. körben a top-10 állása Leclerc, Hamilton, Vettel, Verstappen, Bottas, Albon, Norris, Giovinazzi, Magnussen, Gasly volt.

Az első körökben ezután egy ideig nem történt komoly csata az élmezőnyben, viszont közel maradtak egymáshoz a pilóták. A pontszerző helyeken kívül Ricciardo vetődött be Stroll mellé, majd előzte meg a Racing Point versenyzőjét. Néhány körrel később Ricciardo kemény csatában maga mögé utasította Kvjatot is, így már a 12. helyen állt az időmérő után kizárt ausztrál.

A 17. körben a kiállása után visszatérő Raikkönen és Kubica vívott kemény csatát, de végül az Alfa Romeo versenyzője a kisebb kakaskodása után el tudott menni a lengyel mellett. Eközben az élmezőnyben Hamilton arra panaszkodott, hogy fogynak a gumijai.

A top-6-ban Vettel és Verstappen kezdte meg a kiállások sorát, miközben Hamilton csak 6 tizedre volt Leclerc-től. Egy körrel később Leclerc bejött, a kiállása pedig 2,4 másodpercesre sikerült, viszont így is Vettel mögé jött vissza. A Mercedes párosa továbbra is kint maradt.

Bottas a 22. körben jött ki, és Verstappen és Albon közé jött vissza, Hamilton pedig továbbra is az élen állt, de még kiállás nélkül. A 27. körben aztán kijött Hamilton, Giovinazzi átvette a vezetést, Hamilton pedig Bottas elé, Verstappen mögé jött vissza, míg Alex Albon hibázott, és lemaradt a finntől.

Vettel nagyon keményen versenyezve előzte meg Gaslyt, így már csak Giovinazzi volt előtte a pályán, Leclerc pedig ekkor az ötödik helyen haladt - Vettelt és Leclerc-t Gasly és Ricciardo választotta el egymástól, de nem sokkal később a monacói megelőzte Ricciardót.