Vettel: Jobb, ha nem is beszélünk a versenyről…

A Ferrari-pilóta Sebastian Vettel a 12. helyen végzett a Szahír Nagydíjon, miután csapattársa, Charles Leclerc már az első körben kiesett egy ütközés következtében.

Sebastian Vettel, Ferrari SF1000, Alex Albon, Red Bull Racing RB16

Fotót készítette: Zak Mauger / Motorsport Images

Néha jobb csendben maradni. Sebastian Vettel nem igazán szeret a rádión beszélni, csak ha tényleg muszáj, mint például múlt héten, amikor Charles Leclerc leszorító manőverére tett megjegyzést, melynek során Vettel számos pozíciót veszített. Ma egy csendes futama volt a négyszeres világbajnoknak, de annál szenvedősebb.

A 12. helyen végző pilóta nem sok eseményben vett részt a futam során, szinte csak akkor mutatták, mikor megelőzték, habár ez a pálya a Ferrari motorerőhiánya miatt sem kedvezett neki.

„Jobb, ha nem is beszélünk a futamról. Gratulálok Pereznek, nagyon örülök a győzelmének, Russell miatt viszont nagyon szomorú vagyok, mert a bokszkiállásig nagyon jó versenye volt. Úgy gondolom, nekem is jó versenyem volt a kiállásig” – értékelt a német.

„Ami minket illet, nekünk semmi sem sikerült. Nem tudtam közel maradni másokhoz, az egész versenyen csak védekeztem. Abszolút nem volt tempónk” – panaszkodott Vettel, aki az első kör után az egyetlen állva maradt Ferrarival végül nem tudott pontot szerezni.

A Mercedes bakijára is kitért a négyszeres világbajnok. „Sajnálom őket, hiszen a végén nekik kell majd elvinniük a balhét. Ez a sport része, mind emberek vagyunk, és sajnos néha hibázunk. Ezért senki ne haragudjon rájuk” – zárta a német.

Russell: Rohadtul fáj, hogy kétszer is elvesztettem a győzelmet…

Egy 10 perces összefoglaló a 2020-as Le Mans-i 24 órás versenyről, amely meglehetősen fordulatosra sikeredett és végül a 8-as Toyota győzelmével zárult.

Előző cikk Sainz: Nem értem, hogy nem 2. vagy 3. még a Racing Point…