Vettel: Hamilton 100 győzelme „hatalmas eredmény”

Ami Lando Norris karrierjének első F1-es sikere lehetett volna, az végül Lewis Hamilton mérföldkövet jelentő 100. győzelme lett. Óriási eredmény ez a királykategóriában, így nyilván a riválisok sem mehettek el mellette szó nélkül.

Sebastian Vettel, Aston Martin, 2nd position, and Lewis Hamilton, Mercedes, 3rd position, congratulate each other on the podium

Fotót készítette: Glenn Dunbar / Motorsport Images

Miközben néhány szezonnal ezelőtt, amikor Hamilton és Sebastian Vettel is négy-négy bajnoki címmel állt, még azon tűnődtünk, hogy vajon melyikük éri el hamarabb az ötödiket, azóta viszont teljesen más ívet vett a két versenyző pályafutása.

Vettel a 2019-es év kezdete óta csak egyszer nyert, miközben Hamilton folyamatosan halmozta az első helyeket, a körülményeket persze ismerjük. A német versenyző, aki egyébként a harmadik legsikeresebb a futamgyőzelmeket tekintve a sportágban a maga 53-as számával, természetesen gratulált is Hamiltonnak az Orosz Nagydíjat követően.

A RaceFans kérdésére így válaszolt az Aston Martin pilótája: „Szerintem ez már várható volt. Hatalmas eredmény, és örülök neki, hogy elérte. Úgy gondolom, megérdemli.” Miközben Hamilton tehát jubilált, addig Vettelnek be kellett érnie a 11. hellyel a hétvégén.

„Nem tudom, hogyan vezetett ma, de gondolom jó versenye volt” – tette még hozzá a mindig sportszerű négyszeres világbajnok. Hogy neki mikor jöhet el a következő pezsgőzés, az még viszont kérdéses, mivel az Aston Martin egyelőre nincs olyan helyzetben, hogy futamokat nyerhessen.

Vettelnek idén eddig két dobogó ugyan összejött, de abból a másodikat végül elvették tőle Magyarországon, ahol egyébként végig Esteban Ocont üldözte a győzelemért, szóval akkor nem is volt olyan messze az újabb diadaltól.