Statisztikák

Vettel és Räikkönen szerezte a legtöbb pontot a nagy hajtásban

Sebastian Vettel és Kimi Räikkönen neve mellé került a legtöbb megszerzett pont a három egymást követő versenyhétvégén a Forma-1-ben.

Kimi Raikkonen, Ferrari and Sebastian Vettel, Ferrari on the drivers parade

Mark Sutton / Motorsport Images

Lewis Hamilton, Mercedes-AMG F1,Claudio Albertini, Ferrari Engineer, Sebastian Vettel, Ferrari and Kimi Raikkonen, Ferrari celebrate on the podium
Sebastian Vettel, Ferrari and Kimi Raikkonen, Ferrari celebrate in parc ferme
Max Verstappen, Red Bull Racing, Kimi Raikkonen, Ferrari, and Lewis Hamilton, Mercedes AMG F1, on the grid
Max Verstappen and Daniel Ricciardo, Red Bull Racing
Kevin Magnussen, Haas F1 Team VF-18, battles with Esteban Ocon, Force India VJM11
Romain Grosjean, Haas F1 Team VF-18 Ferrari, runs wide ahead of Nico Hulkenberg, Renault Sport F1 Te
Nico Hulkenberg, Renault Sport F1 Team, Marcus Ericsson, Sauber, Charles Leclerc, Sauber, and Romain Grosjean, Haas F1 Team, on the grid for the national anthem

A Forma-1 mezőnye már maga mögött is hagyta a Francia, az Osztrák és a Brit Nagydíjat. Hogy miért volt különleges ez a három futam? Elsősorban amiatt, mert soha ezelőtt nem volt példa arra az F1-ben, hogy három hét alatt három versenyhétvégét rendezzenek.

A csapatok maximálisan tisztában voltak vele, hogy ebben az időszakban nagyon sok pontot szerezhetnek, vagy épp bukhatnak el, mely jelentős mértékben befolyásolhatja a bajnoki szereplésüket a végelszámolásnál.

A statisztikákat tekintve Vettel és Räikkönen jött ki a legjobban a „buliból”, akik 50 és közel 50 pontot tudhattak magukénak ezen három verseny ideje alatt. Az út számukra is kalandos volt, hiszen Sebastian Franciaországban, míg Räikkönen Silverstone-ban ütötte ki az egyik Mercedest a rajtot követően. Sőt, Vettel a Red Bull Ringen 3 helyes rajtbüntetést is kapott Carlos Sainz Jr. időmérős feltartásáért, ami talán még a franciaországi futam utózöngéje volt azzal a bizonyos 5 másodperces időbüntetéssel, amit sokan keveselltek Bottas versenyének tönkretételéért.

A harmadik legtöbb pontot Hamilton és Verstappen gyűjtötte. A Mercedes pilótája és a Red Bull hollandja is 43 egységig jutott. Max remek formát mutatott, amivel fel is zárkózott, bár a Brit Nagydíjat még csak befejezni sem tudta, így ez a 43 pont különösen erősnek mondható. A Red Bull ausztrál versenyzője csak 22 pontig jutott, így Daniel Ricciardo inkább bukott, mint nyert ezzel a három futammal.

Kevin Magnussen szépen profitált a 20 pontjával, addig mögötte Valtteri Bottas nem örülhet ennek a 18 pontnak. Nagyon sokat veszített a finn, aki a csapattársához hasonlóan Ausztriában technikai okok miatt esett ki.

A listára még Esteban Ocon fért oda a Force Indiával. A francia versenyző a legutóbbi 5 versenyt tekintve például 24 pontot szerzett, ami a legjobb statisztika a középmezőnyből. Ha csak a legutóbbi három futamot nézzük, akkor ez a szám 14.

Romain Grosjean nemrég szerezte meg az idei első pontjait, rögtön egy 4. hellyel, de Angliában többször is autót tört, és még csak célba sem ért, miközben a csapattársának is nekiment. Nico Hülkenberg profitált még részben jól a feszített munkamenetből a 10 pontjával.

A listán szereplőkből csak Vettel, Räikkönen és Magnussen szerzett mindhárom futamon pontokat.