Vettel és Räikkönen hamarosan megelőzheti Schumachert a Ferrarinál

Sebastian Vettel és Kimi Räikkönen idén minden bizonnyal meg fog érkezni Michael Schumacher elé a Ferrari örökranglistáján.

Kimi Raikkonen, Ferrari

Manuel Goria / Motorsport Images

Schumacher egy olyan név a sportban, akit mindenki ismer. Nemcsak a Forma-1 történetének legeredményesebb és egyik legjobb versenyzőjéről van szó, hanem a sportág egyik legnagyobb ikonjáról is.

Michael a hosszú pályafutása ideje alatt nagyon sokat tett azért, hogy az F1 ismertebb legyen, mint valaha. A neve időközben egybeforrt a sikerrel és a Ferrarival, mellyel összesen öt világbajnoki címet szerzett. Ez volt az a bizonyos aranykorszak, ami igazi legendává tette őt.

Schumacher a karrierje során 307 nagydíjon állt rajthoz, miközben 91 győzelem, 68 rajtelsőség, 77 leggyorsabb kör, 155 dobogós helyezés, 1566 pont, valamint 7 világbajnoki cím szerepel a  neve mellett. És, ha mindez még nem lenne elég, 5111 kört és 24148 kilométert autózott az élen. Az összes általa megtett versenykör 16825, addig ugyanez a kilométer esetében 81208.

Számok, melyekkel nehéz vitatkozni, akárcsak azzal, hogy a Ferrari legnagyobb legendája.

A német a Ferrari örökranglistáján azonban csak a második helyen áll, és minden valószínűség szerint az év végére le fog csúszni a negyedik pozícióra, amit pillanatnyilag Räikkönen birtokol. A finn „Jégember”, aki 2007-ben nyerte meg a címet az olaszoknak, Szingapúrban átlépte az 1000-es határt. Már több, mint 1000 pontot szerzett Maranellónak.

Közvetlen előtte a csapattársa, Vettel áll 1048 egységgel. Ez igencsak szép teljesítmény, tekintve azt, hogy csak 2015 óta dolgozik a Ferrarinak. A lista élén pedig Alonso nevét találjuk 1190 ponttal, de a spanyol hiába volt nagyon közel a címhez 2010-ben és 2012-ben, nem ért fel a csúcsra a márkával. Igaz, ez egyelőre Vettelnek sem sikerült, valamint Massa álma sem valósulhatott meg az ötödik helyen 789 ponttal.

A listát illetően érdemes megjegyezni, hogy Schumacher a pontjait még egy teljesen más pontrendszer szerint gyűjtötte össze a Ferrarinak, amikor még kevesebb egység járt a pozíciókért. Az első visszavonulása idején még csak 10 pont járt a győzelemért, valamint az első 8 helyezettet díjazták.