Vettel és a Red Bull alázza a Forma-1-et! Koreában is a háromszoros világbajnok nyert

Sebastian Vettel ismét egészen könnyedén nyert futamot az idei kiírásban. Sorozatban ez volt a negyedik sikere Belgium, Olaszország és Szingapúr után. A Red Bull Racing német sztárja már a hónap végén Indiában bebiztosíthatja a negyedik bajnoki...

Remek lehet a hangulat a Lotusnál, amikor a csapatfőnök is közbeszól a rádión, hogy Grosjean „szedje szét” Räikkönent, miközben két biztos dobogós helyezésről beszélünk, ami újabb fontos pontokat jelent a csapatnak. Nem beszélve arról, hogy Räikkönen messze több pontot számlál a bajnokságban, mint Grosjean…

A nap meglepetését Nicolas Hülkenberg és a Sauber negyedik helye jelentette.

Felipe Massa ezen a futamon sem bizonyította, hogy a Ferrari rosszul döntött, amikor kiadta az útját. A brazil a rajtot követően a saját hibájának köszönhetően, senkitől nem zavartatva pördült meg és hozta magát nehéz helyzetbe. Nico Rosberg dobogója az első szárny problémáján ment el, addig Lewis Hamilton futamát egyszerűen eltaktikázta a Mercedes a gumikkal. Fernando Alonso szintén küszködött a Pirelli abroncsaival a másik Ferrarival.

Pálya

Yeongam

Verseny dátuma: 2013. október 6.

Pálya neve: Korea International Circuit

Első nagydíj: 2010

Körök száma: 55

Pálya hossza: 5.615 km

Versenytáv: 308.630 km

Körrekord: 1:39.605 – Sebastian Vettel (2011) (Red Bull)

Legutóbbi nagydíj Koreában – 2012

Első szabadedzés: Lewis Hamilton, McLaren: 1:39.148 (23 kör)

Második szabadedzés: Sebastian Vettel, Red Bull: 1:38.832 (33 kör)

Harmadik szabadedzés: Sebastian Vettel, Red Bull: 1:37.642 (17 kör)

Időmérő: Mark Webber, Red Bull: 1:37.242 (17 kör)

Verseny: Sebastian Vettel, Red Bull: 1:36:28.651 / Rajthely: 2.

Időrend (magyar idő szerint)

Péntek

Első szabadedzés: 03:00 - 04:30

Második szabadedzés: 07:00 - 08:30

Szombat

Harmadik szabadedzés: 04:00 - 05:00

Időmérő: 07:00

Vasárnap

Verseny: 08:00

Gumik

2013: Közepes, szuper-lágy

2012: Közepes, szuper-lágy

Végeredmény

1Sebastian VettelRed Bull Racing-Renault55Győztes125 pont
2Kimi RäikkönenLotus-Renault55+4.2918
3Romain GrosjeanLotus-Renault55+4.9315
4Nico HulkenbergSauber-Ferrari55+24.1712
5Lewis HamiltonMercedes55+25.2210
6Fernando AlonsoFerrari55+26.158
7Nico RosbergMercedes55+26.646
8Jenson ButtonMcLaren-Mercedes55+32.2114
9Felipe MassaFerrari55+34.362
10Sergio PerezMcLaren-Mercedes55+35.1101
11Esteban GutierrezSauber-Ferrari55+35.98
12Valtteri BottasWilliams-Renault55+47.017
13Pastor MaldonadoWilliams-Renault55+50.018
14Charles PicCaterham-Renault+63.519
15Giedo van der GardeCaterham-Renault+64.520
16Jules BianchiMarussia-Cosworth+67.922
17Max ChiltonMarussia-Cosworth+72.821
18Jean-Eric VergneSTR-Ferrari+2 kör16
19Daniel RicciardoSTR-Ferrari+312
20Adrian SutilForce India-Mercedes+514
-Mark WebberRed Bull Racing-Renault+1913
-Paul di RestaForce India-Mercedes+3115

Bajnokság állása

HelyVersenyzőPontok
1Sebastian Vettel272
2Fernando Alonso195
3Kimi Raikkonen167
4Lewis Hamilton161
5Mark Webber130
6Nico Rosberg122
7Felipe Massa89
8Romain Grosjean72
9Jenson Button58
10Paul di Resta36
11Nico Hulkenberg31
12Adrian Sutil26
13Sergio Perez23
14Daniel Ricciardo18
15Jean-Eric Vergne13
16Pastor Maldonado1
17Esteban Gutierrez0
18Valtteri Bottas0
19Jules Bianchi0
20Charles Pic0
21Giedo van der Garde0
22Max Chilton0

HelyCsapatPontok
1Red Bull402
2Ferrari284
3Mercedes283
4Lotus239
5McLaren81
6Force India62
7Sauber31
8Toro Rosso31
9Williams1
10Marussia0
11Caterham0

[live_event id="101"]

Légy részese valami nagy dolognak

Hozzászólás írása
Hozzászólás mutatása
Bővebben erről a cikkről
Sorozat Forma-1
Cikk típusa BRÉKING