Vettel és a Ferrari vasárnapi űrhajója: nem kegyelmezett

Ezek után nem volt kérdés az, hogy kié lesz a leggyorsabb kör vasárnap Malajziában, de az mindenképpen meglepetés, hogy egy középcsapat pilótája lett a második.

Sebastian Vettel, Ferrari SF70H

Fotót készítette: Sutton Images

Nico Hulkenberg, Renault Sport F1 Team RS17 leads Jolyon Palmer, Renault Sport F1 Team RS17
Sebastian Vettel, Ferrari SF70H and Nico Hulkenberg, Renault Sport F1 Team RS17 battle
Lewis Hamilton, Mercedes-Benz F1 W08  crosses the line
Lewis Hamilton, Mercedes-Benz F1 W08  and Max Verstappen, Red Bull Racing RB13 battle for position

Sebastian Vettel Szingapúrhoz hasonlóan Malajziában is favorit lehetett volna. A villanyfényes nagydíjon a rajtbaleset szólt közbe, míg Sepangban a technikai gondok okoztak számára fejtörést, ami miatt már a Q1-ben kiesett a szombati időmérőn.

Az eső nem érkezett meg vasárnapra, de Vettel úgy gázolt át a mezőnyön, mintha az csak a világ legtermészetesebb dolga lenne, ráadásul lágy keveréken, ellenben a szuper-lágyat használó riválisaival. A négyszeres világbajnok tempójánál nem volt erősebb a nagydíjon, ami bizonyára annak is betudható, hogy egy teljesen új erőforrás csomagot kapott a futamra, és ez a verzió már a továbbfejlesztett egység volt.

Az azonban érdekes, hogy a második leggyorsabb kört nem egy Red Bull, vagy egy Mercedes rakta össze, hanem Nico Hülkenberg a Renault-val. A német még pontot sem tudott szerezni, de ezzel az idővel jelezte, hogy megvan benne a tempó.

A harmadik leggyorsabb a bajnokságot vezető Lewis Hamilton volt a Mercedesszel, aki 0,4 másodperccel volt lassabb a Ferrarinál. Ez is mutatja, hogy ezen a hétvégén nem volt meg igazán a tempó a Mercedesben, legalábbis magukhoz képest biztosan elmaradtak a várttól.

Ez volt Vettel pályafutásának 31. gyorsköre, amivel megelőzte Nigel Mansellt az örökranglistán. A német pillanatnyilag az 5. helyen áll, és Hamilton van előtte 38 leggyorsabb körrel. Az aktív pilóták közül csak Kimi Räikkönen előzi meg őket 45 ilyen körrel. Alain Prost a harmadik 41 gyors körrel, míg Michael Schumacher fölényesen vezet 77 körrel.

Maláj Nagydíj 2017 – leggyorsabb köridők

Vettel – Ferrari: 1:34.080
Hülkenberg – Renault: 1:34.266
Hamilton – Mercedes: 1:34.452

Előző cikk Elképesztő tempó a Red Bulltól és a Ferraritól Malajziában
Következő cikk Ocon több mint 50 kört ment lágyon Malajziában: gumielemzés Sepangból