Vettel drámai módon bukja el a győzelmet Button ellen Kanadában

Sebastian Vettel karrierje egyik legfájóbb kicsúszása volt ez, amit Jenson Button tökéletesen használt ki a McLarennel.

Jenson Button, McLaren MP4/26

Fotót készítette: Sutton Images

A Red Bull 2011-ben is mindent vitt Vettel vezetésével, de volt pár izgalmasabb futam is, amikre még ennyi év távlatából is jól emlékezhetünk. Ilyen volt a Kanadai Nagydíj is, amit egy „őrült” verseny végén Button húzott be a McLarennel.

Az időmérő edzésen Vettel volt a leggyorsabb, de csak minimális különbséggel Alonso Ferrarija előtt. A harmadik legjobb idővel pedig Massa állt elő a másik Ferrarival, és csak utána következett Webber, az azóta négy világbajnoki címet szerző német rekorder ausztrál csapattársa. A legjobb öt sorrendjét pedig Hamilton zárta a McLarennel.

Button számára ez a kvalifikáció nem volt túl erős, és csak egy 7. rajtkockát tudhatott a neve mellett. Ekkor még távolról sem sejtette, hogy mi vár rá, kezdve a rajtnál történtekkel, majd a drámai végjátékkal, ami az ő győzelmével zárult.

A mezőny esős körülmények között rajtolt el, ami egyesek számára jó lehetőséget jelentett. A két McLaren is szoros csatát vívott egymással, de a célegyenesben Button és Hamilton gépe összeért. Liews McLarenje súlyos károkat szenvedett, és feladni kényszerült a futamot.

A versenybíróság az incidensért nem büntette meg Jensont, akárcsak később Alonso ellen sem. A Ferrari versenyzője szintén kiesett az ütközés miatt. A stop-and-go büntetés azonban járt Buttonnak, amiért átlépte a biztonsági autó mögötti sebességkorlátozást.

2009 Forma-1 bajnoka összesen 6 alkalommal volt kint a bokszba, többek között defekt miatt is. Annak ellenére, hogy még az utolsó helyre is visszaesett, valahogy fel tudott kapaszkodni, kihasználván a körülményeket. A folyamatosan száradó pályán gyakorlatilag repült a McLarennel, és nem sokkal a leintés előtt megelőzte a kicsúszó Vettelt is, amivel övé lett a győzelem. És mindezt egy több, mint 4 órás versenyen…