Vettel: Azért hagytak kint, hogy lassítsam a Renault-kat…

Sebastian Vettel, a Ferrari pilótájának szempontjából nem alakult jól az Orosz Nagydíj, hiszen mindössze a 13. helyen végzett, és elmondása szerint nagyon szenvedett a szocsi versenyen, ahol a csapattársának is segítenie kellett.

Sebastian Vettel, Ferrari SF1000

Fotót készítette: Charles Coates / Motorsport Images

Hiába volt bizonyos szempontból jubileumi ez a futam Vettel számára, hiszen a 250. F1-es nagydíján vett részt, idén tíz versenyből ez már az ötödik volt, amikor nem szerzett pontot. A heppenheimi pilótának meg kellett elégednie a csalódást jelentő 13. hellyel.

A futam után viszont kissé kritizálta a Ferrari stratégiáját, és elmondta, hogy ő igazából csak a „féktuskót” játszotta ezen a versenyen.

A német a 14. helyről vághatott neki a viadalnak, miután az időmérőn összetörte autóját, de nem igazán tudta kihasználni a többiek botlásait. Mugellóban nem sikerült neki elkerülni Carlos Sainz megforgó autóját, ezúttal viszont sikerült neki, de lassítania kellett.

„Nem volt jó az első köröm, nem tudtam hasznot húzni a balesetekből sem, ami sajnálatos. Ezután a forgalomban ragadtam, valószínűleg a gumijaim is megsérültek, és végül én játszottam a féktuskót az első bokszkiállásig.”

A németnek eléggé nehéz dolga volt a pályán, beszorult a Ferrari-motoros Alfa Romeót vezető Antonio Giovinazzi mögé az első körökben, és nem tudott rajta túljutni. Aztán az első bokszkiállásoknál még a hetedik helyen is haladt, de végül az elnyújtott első etapja nem fizetődött ki.

„Mindent beleadtam, amit csak tudtam, de ennél nem volt több a mai versenyben. Sokáig beragadtam a lassú autók közé a mezőny végén.” Nehezére esett életben tartani a gumikat. Végül a Ferrari aztán csak 30 kör elteltével hozta be őt, hogy lecseréljék a közepes szettjét.

Fotó készítője: Zak Mauger / Motorsport Images

Utólag visszagondolva már nem elégedett az alkalmazott stratégiával. Amikor megkérdezték tőle, hogy ő mit csinált volna másképpen, Vettel válasza így hangzott: „Nem sokat. Hamarabb jöttem volna a bokszba, mivel nem volt okom arra, hogy ennyire sokáig maradjak kint, hiszen meglehetősen lassúak voltunk.”

Magának a versenyzőnek is van egy tippje arra nézve, hogy miért kellett ennyire elnyújtania az első etapját. „Szerintem meglehetősen egyértelmű, hogy azért hagytak kint, hogy lassítsam a Renault-kat. De természetesen ez nem segített rajtam.”

A 19. körtől kezdődően Vettel pont Esteban Ocon és Daniel Ricciardo előtt haladt. Amikor a francia nem tudott túljutni a Ferrarin néhány kör elteltével, helyet cserélt csapattársával, akinek végül sikerült az előzés Vettel ellen a 28. körben.

Ezen kb. tíz kör alatt a másik ferrarisnak sikerült annyi időt hoznia rajtuk, hogy a bokszkiállás után Leclerc a két Renault közé tudott visszajönni. Vettelt ugyanakkor nem segítette ez a taktika, és egészen a 16. helyig esett vissza a saját kerékcseréjét követően.

Antonio Giovinazzi, Alfa Romeo Racing C39, Sebastian Vettel, Ferrari SF1000, and Nicholas Latifi, Williams FW43

„Nem tudtam előzni, nagyon szenvedtem. Nem volt jó ez a futam. Talán lett volna lehetőségünk eggyel több pontot szerezni, de ez most nem sok mindenen változtatna.”

Most a mezőny számára Nürburgring következik Németországban, tehát Vettel hazai versenye ez lesz idén. Bár már várja az ottani megmérettetést, az autója nem fog megváltozni nagyon. „Nagyjából ugyanolyan lesz, mint itt, szóval nem lesz könnyű hétvége az sem.”

A bajnokságban a német jelenleg a 13. helyen áll 17 szerzett egységgel. Szocsi után egyetlen dolog viszont biztosan kijelenthető: Vettel idén már biztosan nem lesz ötszörös világbajnok, hiszen a matematikai esélye is elszállt erre, nem mintha eddig ezen kellett volna gondolkozni.

Stroll nem volt elragadtatva attól, hogy nem büntették Leclerc-t.

Ilyen egy onboard kör a bahreini „ovál” vonalvezetésen

Előző cikk Változás: Hamilton mégsem kap két büntetőpontot, a Mercedes viszont fizethet