Forma-1 Belga Nagydíj

Verstappen simán nyert Belgiumban, Alonso és Hamilton az 1. körben ütközött!

Max Verstappen a 14. rajtkockából indulva is sima győzelmet aratott Spa-Francorchamps-ban, míg Lewis Hamilton és Fernando Alonso az első körben összeütközött.

Max Verstappen, Red Bull Racing

A belga időmérő után jelentősen átalakult a rajtsorrend, mivel nyolc versenyzőt is hátra száműztek, így Carlos Sainz, Perez, Alonso, Hamilton, Russell, Albon, Ricciardo volt az élmezőny rajtsorrendje, Verstappen a 13., Leclerc a 14. helyről indulhatott Spában. A lágy keveréket egyedül Sainz, Bottas, Verstappen és Leclerc választotta.

Sainz rajtja jól sikerült, meg is tudta tartani a vezetést, mögötte viszont gyorsan zajlottak az események: Perez az ötödik helyre esett vissza, Hamilton pedig a második helyért harcolt Alonsóval, de összeértek, ennek következtében Hamilton kiesett, Alonso pedig a 4. helyre csúszott vissza.

Kicsit hátrébb, a második körben Latifi hibázott, kicsúszott a pályáról, amire Bottas már nem tudott megfelelően reagálni, és a kavicságyban ragadt a finn pilóta kocsija. Bejött a pályára a safety car, Leclerc pedig bejött a bokszba, hogy közepesre cserélje a lágy gumijait, amelyekkel nem volt elégedett.

Az újraindításkor Sainz, Perez, Russell, Alonso, Vettel, Ricciardo, Albon, Verstappen volt a top 8 sorrendje, míg Leclerc a 17. helyről próbálkozott a felzárkózással. Verstappen 4 kör alatt 4 helyezést nyert, a 8. körben már a 4. helyen állt, és kevesebb mint 6 másodpercre volt a vezető Sainztól.

Verstappen ezt követően Russellt is megelőzte, Perez mögé ért, aki nem engedte el rögtön maga mellett, a holland pedig úgy vélte, hogy rengeteg időt veszít így. Nem sokkal később aztán megelőzte a csapattársát, miközben Leclerc a 11. helyen állt.

A pontszerző helyen állók közül Albon jött ki először, egy körrel később az élen álló Sainz is csatlakozott hozzá, tehát ekkor már Verstappen állt az élen. Sainz kis időre Ricciardo mögé szorult be, majd sikeresen megelőzte Ricciardót a spanyol.

A Red Bull-osok közül Perez korábban jött be, mint a lágy gumikon rajtoló Verstappen, míg Leclerc lassan, de biztosan nyerte a pozíciókat egymás után. Perez pont Leclerc elé jött vissza a pályára, a monacói támadta is a mexikóit, de jól védekezett Checo.

Az élen Sainz, Verstappen, Perez volt a sorrend, de nem sokáig, ugyanis Verstappen a kiállása után nagyon gyorsan utolérte a Ferrari pilótáját, majd simán megelőzte és ismét az élre állt – néhány körrel később Perez is ugyanígy tett.

A futam felénél így Verstappen, Perez, Sainz, Russell, Leclerc, Alonso, Vettel, Ocon, Albon, Ricciardo volt a sorrend a top 10-ben, Verstappen pedig megállíthatatlannak bizonyult, folyamatosan növelte az előnyét.

Még egyszer kilátogattak a bokszba az élmenők, de az állás közöttük nem változott, továbbra is a Verstappen, Perez, Sainz, Russell, Leclerc, Alonso hatost olvashattuk az állást böngészve.

Albon mögött egy szép vonat alakult ki, a Williams jó végsebessége miatt viszont nem tudták megelőzni a brit-thai pilótát, aki aztán elszánta magát egy kiállásra, így szabad utat kaptak az üldözői.

A Belga Nagydíj utolsó szakasza már nem volt annyira mozgalmas, mint az eleje: a 10. helyért nagy volt a csata, Albon és Stroll csatázott érte, végül Albon meg tudta tartani a pozícióját.

Leclerc az utolsó előtti körben jött ki a bokszba, hogy megfussa a verseny leggyorsabb körét, de Alonso meg tudta előzni. Az utolsó körben a monacói visszaelőzte a kétszeres világbajnokot, de a leggyorsabb kört már nem tudta megfutni.

Így Verstappen nyert és a leggyorsabb körért járó pontot is ő kapta meg, Perez a második, Sainz a harmadik lett, majd Russell, Leclerc, Alonso, Ocon, Vettel, Gasly és Albon következett. A következő futam Hollandiában lesz jövő héten, Verstappen 98 pontos előnnyel utazik hazai futamára.

Frissítés: Leclerc túl gyorsan hajtott a bokszutcában, emiatt 5 másodperces büntetést kapott, aminek következtében Alonso is a monacói pilóta elé került.

Toto Wolff kiakadt: „Ez elfogadhatatlan!”

Előző cikk ÉLŐ F1-ES KÖZVETÍTÉS: Belga Nagydíj - Futam (LIVE)
Következő cikk Hamilton Alonsóról: „Nem fogok bocsánatot kérni, hallottam, mit mondott!”