Verstappen-győzelem és Ferrari-katasztrófa a Francia Nagydíjon!

Katasztrofálisan alakult a Francia Nagydíj Charles Leclerc szempontjából, hiszen vélhetően az Ausztriában is jelentkező pedálproblémák miatt esett ki, míg Max Verstappen győzött, így tovább növelte az előnyét.

Max Verstappen, Red Bull Racing RB18

Fotót készítette: Zak Mauger / Motorsport Images

A Francia Nagydíjjal vette kezdetét a szezon második fele, hiszen a Paul Ricard-i „viadal” a szezon 12. nagydíja volt a 22 futamos versenynaptárban. A szombati időmérőnek megfelelően Charles Leclerc indulhatott az élről, mögötte Verstappen, Perez és Hamilton következett.

Norris meglepetésre befért Russell elé, a két brit mögül pedig Alonso és Cunoda rajtolhatott, míg Sainz teljes motorcsere miatt csak a mezőny végéről indulhatott, és hasonlóan járt a haasos Kevin Magnussen is. Bottas, Gasly és Sainz kivételével mindenki a közepes gumikon indult, Sainzék a kemény keveréket választották.

A rajtnál maradt a Leclerc, Verstappen sorrend, Hamilton pedig a remek rajtjával Perez elé tudott kerülni. Mögöttük Alonso jött fel az ötödik helyre, aztán Russell, Norris és Ricciardo következett. Ocon az első körben megcsúszott, amivel kipörgette Cunodát, a japán így visszaesett a mezőny végére, a francia pilóta pedig 5 másodperces büntetést kapott.

Verstappen nagyon közel tudott maradni Leclerc-hez, de a futam első köreiben nem tudta megtámadni riválisát, miközben Russell megelőzte Alonsót, Ocon pedig Ricciardót. Sainznak 13 körre volt szüksége, hogy feljöjjön a top 10-be.

A 17. körben Verstappen már közel 2 másodperces hátrányból jött ki a bokszba a kemény keverékért, és a hetedik helyre jött vissza, de gyorsan megelőzte Norrist, eközben Sainz a másik mclarenest, Ricciardót előzte meg, és már a kilencedik helyen állt.

A 18. körben Leclerc tette falba a Ferrarit, feltételezhetően pedálprobléma miatt, a baleset miatt bejött a safety car, a legtöbb versenyző pedig kihasználta a lehetőséget és bejött a bokszba, így Verstappen, Hamilton, Perez, Russell, Alonso, Norris, Ricciardo, Sainz volt a sorrend.

Az újraindításnál Sainz gyorsan szedte áldozatait a közepes gumikkal, egy kör alatt megelőzte a két McLarent, a következő körben pedig Alonsót is maga mögé utasította. Az élen Verstappen volt a leggyorsabb, megfutotta a leggyorsabb kört.

A 23. körben Csou csúszott meg a kocsijával, amivel eltalálta Schumacher autóját, a kínai versenyzőnek be kellett jönnie a bokszba, és így már hatalmas volt a hátránya a többiekhez képest, ráadásul 5 másodperces büntetést is kapott.

Sainz veszélyes kiengedés miatt szintén 5 másodperces büntetést kapott, mivel a safety car alatt Albonnak a fékre kellett lépnie a bokszutcában, és csak rajta múlt, hogy nem történt baleset.

Verstappen folyamatosan nyúlt el Hamiltontól, Sainz pedig hosszú támadássorozat végén el tudott menni Russell mellett, ezzel a negyedik helyre jött fel, és bár egyre közelebb került Perezhez is, a gumijai nem néztek ki jól.

Latifi és Magnussen ütközése miatt rövid időre felvillant a sárga zászló, a dán versenyzőnek pedig emiatt fel is kellett adnia a versenyt, így 17-en maradtak versenyben. A mezőny másik felében Perez és Sainz vívott a 3. helyért, a Ferrari-pilóta egy remek helyzetfelismeréssel meg is tudta előzni Checót. Érdekesség, hogy nem sokkal a manőver előtt a csapata arra kérte a spanyolt, hogy jöjjön ki a bokszba, a pilóta válasza pedig nemleges volt.

Egy körrel később és 11 körrel a leintés előtt aztán mégis kijött Sainz, letöltötte a büntetését, és a kilencedik helyre jött vissza, és így Russell kapott lehetőséget arra, hogy a dobogóért harcoljon Russell-lel.

Sainz villámgyorsan megelőzte Ocont és Ricciardót, így a top 10 állása Verstappen, Hamilton, Perez, Russell, Alonso, Norris, Sainz, Ricciardo, Ocon, Stroll volt 10 körrel a leintés előtt, és egyértelműen a Ferrari spanyolja volt a leggyorsabb a pályán a friss közepes "tappancsokkal".

Norris és Alonso is Sainz áldozatául esett, Ocon Ricciardót megelőzve jött fel a nyolcadik helyre, Russell pedig nem akarta elengedni a dobogót, keményen támadta Perezt. Csou megállása miatt a futam végén még jött egy gyors VSC-s fázis, hogy aztán zöld zászlóval menjen végig az utolsó néhány kör.

Az újraindításnál Perez nem figyelt eléggé, így Russell megelőzte a mexikóit, így Verstappen és Hamilton mögött, harmadikként futott be. Perez negyedik, Sainz ötödik lett, és a leggyorsabb körért járó pontot is a spanyol gyűjtötte be.

Rajtuk kívül Alonso, Norris, Ocon, Ricciardo és Stroll szerzett pontot, Vettelnek pedig kevesebb mint egy másodperc kellett volna a pontszerzéshez. A Forma-1-es szezon a jövő heti Magyar Nagydíjjal folytatódik, ami után következik a nyári szünet.