Forma-1 Holland Nagydíj

Verstappen megint szabálytalan volt? Gasly nem húzta fel magát az előzésén

Az Alpine F1-es pilótája, Pierre Gasly szerint Max Verstappen „tisztességes” csatában előzte meg őt a 2023-as Forma-1-es Holland Nagydíjon, és a Red Bull pilótájának a helyében ő is megpróbálta volna előnyére fordítani a körülményeket.

Pierre Gasly, Alpine A523, leads Max Verstappen, Red Bull Racing RB19

Miután Sergio Perezhez hasonlóan az első körben kiállt kereket cserélni a 2023-as Forma-1-es Holland Nagydíjon Pierre Gasly, az Alpine versenyzője is átugrotta az élről rajtoló Max Verstappent.

Hiába volt azonban a verseny harmadik körére 14 másodperces előnye Verstappennel szemben Pereznek, a holland pilóta azt 7 kör alatt 4 másodpercre csökkentette. A Red Bull felzárkózását nem tudta megakadályozni Pierre Gasly sem, akit a harmadik kanyarban előzött Verstappen.

A megalkuvást nem tűrő stílusáról ismert Verstappen Gaslyt is kirakta hármas kanyarban a csúszós külső ívre, de a francia pilóta szerint ez még belefért a pakliba, és fordított esetben ő is ezt tette volna.

„Jó kis kerék a kerék elleni csata volt, és Max tudta, hogy ha csak egy kicsit is kiterel a külső ívre, és egyetlen kerekemet is rá kell raknom a vizes felfestésre, akkor alulkormányzottá válik az autóm” – mondta Gasly a Motorsport-Total kérdésére.

„A manővere a határon volt, de abban a helyzetben, ha meg akarsz előzni valakit, akkor a határon kell autóznod, én is pontosan ezt próbáltam volna. Nem húztam fel magam ezen, kemény versenyzés volt.”

Fernando Alonso előre eltervezte az egyik előzési manőverét Zandvoortban.

Előző cikk Horner és Tost is méltatta a zandvoorti F1-es bemutatkozása után Lawsont