Forma-1 Belga Nagydíj

Verstappen-győzelem a sprinten, McLaren és Alpine-dobogó Belgiumban!

A tervezettnél jóval később indult a nedves pályán megrendezett belgiumi F1-es sprintfutam, amelyen Max Verstappen tudott győzni Oscar Piastri és Pierre Gasly előtt, Daniel Ricciardo pedig közel volt a pontszerzéshez.

Sprint Shootout winner Max Verstappen, Red Bull Racing

A tervezettnél jóval tovább, 17:35-ig kellett várni arra, hogy elinduljon a Forma-1-es mezőny a felvezető körre a sprintfutamon – természetesen ez a rendkívül vizes pályának volt köszönhető.

A felvezető kört is a safety car mögött tette meg a mezőny, Verstappen, Piastri, Sainz, Leclerc, Norris, Gasly sorrendben, a safety car pedig ezt követően sem jött vissza a bokszba, végül 5 kört tettek meg az Aston Martin biztonsági autó mögött a pilóták.

Ezt követően gördülőrajt jött és 11 kör maradt a sprintből, az élmezőnyből Verstappen, Leclerc és Norris maradt kint, 10 pilóta pedig az intermediate abroncsokra váltott az esőgumikról.

Az intermediate gumik gyorsabbak voltak, Verstappen így nem tudott visszaállni az élre, a sorrend ekkor Piastri, Verstappen, Gasly, Perez, Hamilton, Sainz volt, és ekkor már mindenki a zöld oldalfalú abroncsokat használta. Sargeant bokszutcai gyorshajtás miatt 5 másodperces büntetést kapott.

A 3. körben Alonso csúszott ki, ami miatt bejött a biztonsági autó. A visszajátszásból kiderült, hogy túl korán lépett a gázra a spanyol a 11-es kanyarnál, ezért pörgött a falba.

A 6. körben folytatódhatott a verseny, Verstappen pedig már az első szektorban el tudott menni Piastri mellett, így átvette a vezetést. Perez és Hamilton a negyedik helyért csatázott, össze is ért a két versenyző, majd a mexikói pár kanyar alatt 3 pozíciót is bukott – ekkor már sérült volt az oldaldoboza. Az összeérés miatt Hamilton 5 másodperces büntetést kapott.

Nem sokkal később Perez a kavicságyba is kicsúszott, így a top 15-ön kívülre esett vissza, és elvesztette a pontszerzési reményeit, majd a Red Bull szólt neki, hogy hozza vissza a kocsit a garázsba és álljon ki a versenyből.

Russell folyamatosan zárkózott, a nyolcadik helyre jött fel a brit Ricciardo megelőzésével, miközben Verstappen előnye az élen már 5 másodperc feletti volt Piastri előtt, majd 2 másodperces lemaradással Gasly következett.

A sprintfutamot tehát Verstappen nyerte Piastri és Gasly előtt, Hamilton a negyedik helyen ért célba, de a büntetése miatt csak a hetedik lett. A negyedik Sainz, az ötödik Leclerc, a hatodik Norris lett, az utolsó pontszerző pedig George Russell.

A Forma-1-es program vasárnap 15 órakor fog folytatódni a Belga Nagydíjjal, ami a nyári szünet előtti utolsó verseny.