Forma-1 Olasz Nagydíj

Verstappen: „Csodálatos évünk van, és fontos, hogy ezt ki is élvezzük”

Max Verstappen szerint fontos, hogy ő és a Red Bull élvezze a jelenlegi sikerhullámot a Forma-1-ben, miközben egyre közelebb kerül második világbajnoki címéhez.

Max Verstappen, Red Bull Racing, 1st position, in the Press Conference

Verstappen a múlt hétvégi Olasz Nagydíjon zsinórban ötödik győzelmét aratta, és ezzel 116 pontra növelte előnyét a pilóták bajnokságának élén a ferraris Charles Leclerc előtt. Ez azt jelenti, hogy Verstappen a következő, szingapúri futamon matematikailag is megszerezheti második F1-es bajnoki címét, amennyiben további 17 ponttal növeli előnyét.

Verstappen közeledik az egy szezonban szerzett legtöbb győzelem rekordjához is. Idén eddig 11 győzelmet szerzett, amivel hat futammal a vége előtt kettővel marad el a Sebastian Vettel és Michael Schumacher által közösen tartott rekordtól.

Verstappen a monzai győzelme után nyíltan beszélt a mostani érzelmekről, mondván, hogy „elképesztő, amit a csapaton belül tapasztalnak".

„Csodálatos évünk van, és fontos, hogy ezt ki is élvezzük. Azt hiszem, sok különböző kihívásunk volt különböző pályákon, és most úgy tűnik, az autó tényleg minden pályán működik. És igen, rendkívül elégedettek vagyunk" - mondta Verstappen.

Az a könnyedség, amellyel Verstappen a 2022-es bajnoki cím felé halad, szöges ellentétben áll a tavalyi első bajnoki címével, amelyet az utolsó körben szerzett meg, miután egy feszült, egész szezonon át tartó küzdelmet vívott Lewis Hamiltonnal.

Verstappen az elmúlt három futamon nem indult a hetedik helynél magasabb pozícióból, de minden alkalommal győzelemre váltotta azt. A holland elmondta, hogy a mostani sikerkorszak hasonlít a gokartozásban töltött utolsó évéhez, de ennek megismétlése az F1-ben „nagyon más érzés".

„Ilyenkor a célod a Forma-1, szóval természetesen élvezed, amit elértél, de arra is gondolsz, hogy még olyan hosszú út van hátra a Forma-1-ig. Szóval az izgalomnak és amit érzel, egy kicsit más. De az utolsó gokartos év is szép volt" - mondta Verstappen.

Amennyiben Verstappen öt futammal a vége előtt Szingapúrban behúzza a bajnoki címet, az a legkorábbi diadalom lenne Michael Schumacher 2002-es sikere óta, aki rekordot jelentő hat futammal a vége előtt szerezte meg a bajnoki címet.

Egy rivális csapattal folytatná az Alfa Romeo, amit egy „óriási szponzoráció” húzhat keresztbe – sajtóhír

Előző cikk Ocon vezér akar lenni az Alpine-nál a következő szezontól
Következő cikk Bottas: nem hiszem, hogy minden hétvégén sprintfutamokat kellene rendezni