Jelentés a szabadedzésről
Forma-1 Brit Nagydíj

Verstappen az élen, meglepetés a top 3-ban a brit FP1-en!

Max Verstappen volt a leggyorsabb a Brit Nagydíj első szabadedzésén, míg Alex Albon a harmadik helyen, a két Mercedes pedig a top 10-en kívül végzett.

Max Verstappen, Red Bull Racing RB19

Magyar idő szerint fél 2-kor, napos időben vette kezdetét a Forma-1-es pályaprogram Silverstone-ban, amely előtt Hamiltont vizsgálták, amiért elkésett a csütörtöki sajtótájékoztatóról.

Elsőként a közepes és a kemény gumik kerültek fel az autókra, és Verstappen állt az élre az első percek után, aki mögött a két Mercedes jött. Nem sokkal később De Vries csúszott ki a kavicságyba, de vissza tudott jönni a pályára.

Az FP1 negyedéhez érve továbbra is Verstappen vezetett, mögötte Stroll és Sainz következett, Verstappen pedig a vezetés ellenére arra panaszkodott a rádióban, hogy nincs tapadás.

A szabadedzés alatt hivatalossá vált, hogy 5 versenyzőnél motort cserélnek a hétvégére, miközben Verstappen mögé a Sainz, Leclerc, Perez trió jött fel, az ötödik helyen pedig Cunoda állt.

Az edzés feléhez közeledve több pilóta is feltette a lágy keverékű gumikat, és a tavalyi győztes Sainz az élre is ugrott, fél másodpercet adott Verstappennek és közel 7 tizedet Pereznek.

Folyamatosan gyorsultak az idők, Leclerc ugrott az élre, akit Ocon és Sainz követett, majd amikor már csak 10 perc volt hátra az FP1-ből, Verstappen vette át a vezetést 4 tizedes előnnyel, a visszajátszásból pedig kiderült, hogy keményen ráment a rázókőre a holland pilóta.

Verstappen mögé Albon és Alonso jött fel a lágy gumikkal, a brit-thai pilóta hátránya pedig csak 2,5 tized volt a címvédőhöz képest. Pillanatokon belül Perez ugrott fel a második helyre, a mexikói 2 tizeddel volt lassabb Verstappennél.

Az új első szárnnyal versenyző Mercedesszel Russell a 6-os kanyarnál csúszott le a pályáról, és a német istálló versenyzői a köridőt tekintve nem teljesítettek erős edzést, Hamilton a 12., Russell a 14. lett, viszont ők voltak az egyetlenek, akik a közepes gumikon futották a leggyorsabb körüket.

Az edzést tehát Verstappen nyerte Perez előtt 4 tizedes előnnyel, majd Albon, Alonso, Leclerc, Ocon, Sainz, Norris, Stroll és Piastri következett, a második Perez és a kilencedik Stroll között pedig alig több mint 4 tized volt a különbség.

A Forma-1-es program magyar idő szerint 17 órakor fog folytatódni a második szabadedzéssel, a teljes pénteki programot pedig itt tudjátok megtekinteni.

Helyezés Versenyző Kör Idő Hátrány Intervallum km/ó
1 Netherlands Max Verstappen 26 1'28.600     239.363
2 Mexico Sergio Perez 22 1'29.048 0.448 0.448 238.159
3 Thailand Alexander Albon 22 1'29.089 0.489 0.041 238.049

Előző cikk Motorcsere a két Red Bullnál és Russellnél az F1-es Brit Nagydíjra! – hivatalos
Következő cikk Häkkinen szerint lehet egy meglepetésember a dobogóért folytatott küzdelemben