Versenyzőről versenyzőre: statisztikák a második F1-es tesztnap után

A hu.motorsport.com készített egy összeállítást a Barcelonában tesztelőkről, akik a második napon pályára gurultak a katalán ringen.

Lewis Hamilton, Mercedes-AMG F1

A második tesztnap is érdekesen alakult Barcelonában, amit az elsőhöz hasonlóan a Ferrari nyert meg. A különbség annyi volt, hogy ezúttal nem Vettel, hanem Leclerc vezette az SF90 konstrukciót, amivel majdnem 160 kört abszolvált, messze a legtöbbet a mezőnyből. Egyénekre ez volt a legtöbb, míg csapatként a Mercedes Hamiltonnal és Bottasszal 160 kör fölé ment, de ez teljesen más, mint amikor egy pilóta van kitéve ekkora terhelésnek és munkának.

Ezen a területen az egyik legközelebb a Toro Rosso-Honda volt 132 körrel, ami remek hír lehet a japánok számára a megbízhatóság kapcsán, valamint az újonc Albon is dicséretet érdemel, mert remek munkát végzett és a gyorsabb körei sem voltak rosszak.

A nap egyik legjobb teljesítményét Norris nyújtotta a McLarennél. A brit tökéletesen végezte el a feladatait és a második helyre repítette az MCL34-et, amiről egyre többet beszélnek, akárcsak a Ferrari-motoros Haasról. Magnussen úgy lett harmadik a lágy gumikon, hogy nem tudta befejezni a programját.

Az alábbi összeállításban a kedden tesztelt versenyzők statisztikai mutatóit nézhetitek meg a kártyáink segítségével.