Nem kell ide partimód - újra Hamiltoné a pole!

Hiába tiltották be a partimódot a monzai hétvégére, ez sem állíthatta meg Hamiltont és a Mercedest abban, hogy újabb sima pole pozíciót szerezzenek. Nyolc tizeddel verték meg a remek teljesítménnyel a harmadik helyre kerülő Carlos Sainzot. Verstappen az ötödik helyen végzett.

Lewis Hamilton, Mercedes F1 W11

Fotót készítette: Steven Tee / Motorsport Images

A kvalifikáció ismét remek időjárási körülmények között zajlott. Napsütés és viszonylag meleg fogadta a mezőnyt délután is. Ez volt a partimódok betiltása utáni első időmérő, ezért kíváncsian várhattuk, hogy miként változnak az erőviszonyok.

Az időmérő első szakaszának kezdetén a papíron leglassabb csapatok autói jöttek ki a pályára. Az legelső mért köröket a Haas, a Williams, az Alfa Romeo és a Ferrari pilótái futották meg. Leclerc első gyors körét azonnal el is vették, így Vettel állt az élen egy ideig.

Utána pedig érkezett a mezőny többi tagja is. Csak úgy záporoztak a körök, de számos pilótának vették el az első mért idejét, mivel túl szélesre futottak a Parabolicában, így többeknek is muszáj volt újra kimenni a pályára.

A Q1 végén pedig érkezett a várt tömörülés és a forgalmi dugó, 5-6 pilóta is egymással szó szerint versenyezve kezdte meg a gyors körét. Megpróbálták egymást kifékezni az első kanyarban, Räikkönen majdnem felöklelte Ocont, Vettel pedig pórul járt, és ki is esett. Rajta kívül még a két Williams, Grosjean és Giovinazzi vérzett el.

Vettel, Räikkönen és Russell is hangosan panaszkodott a rádióban az incidensek után a kialakult helyzet miatt, de mondhatjuk, hogy ez már várható volt a tavalyi év után.

A második szakasz egyből egy komoly idővel keződött, hiszen Lewis Hamilton azonnal új pályacsúcsot futott 1:19,092-es körrel. Láthatjuk, hogy ennyit ért az időmérős motormódok betiltása.

Az újabb próbálkozásokra a Q2 végéig kellett várni, ahol most nem volt akkora kavarodás és verseny, mint az előző szakaszban, de igazán nem tudott javítani senki, kivéve Bottast, aki már egy 1:18,952-es körrel verte a mezőnyt.

Sergio Perez, Racing Point RP20, Romain Grosjean, Haas VF-20, Nicholas Latifi, Williams FW43, and Kevin Magnussen, Haas VF-20, out of the pits

Fotó készítője: Mark Sutton / Motorsport Images

Végül némi meglepetésre kiesett Kvjat és Ocon, de a maradék Ferrari-motoros autóknak is ez jelentette a végállomást. Leclerc a 13. lett, mögötte Räikkönen és Magnussen végzett.

Ezek után következett az utolsó felvonás, ahol az első meneteket követően Hamilton, Bottas és Perez volt a top 3 sorrendje. Albon körét pedig ismét elvették. A tavalyi kabarét elkerülendő, most közel öt perccel a Q3 vége előtt jöttek ki az autók a bokszból, és ezúttal jól viselkedett mindenki.

A végén azonban ismét a szokásos képet kaptuk meg. Hamiltoné lett a pole pozíció, új pályacsúcsot futott, és ezzel övé lett a valaha futott leggyorsabb F1-es kör is, hiszen több, mint 264 km/h-ás átlagsebességet ért el. Ez már a 94. rajtelsősége volt.

Bottasnak be kellett érnie a második rajtkockával, pedig nem volt messze attól, hogy megverje a brit csapattársát, mindössze 69 ezred volt a különbség. A harmadik helyen viszont kisebb meglepetésre Carlos Sainz végzett a McLarennel.

Ricciardónak és Gaslynak sem jött össze a nagy kör, ami talán kissé csalódást keltő lehet számukra a pénteki teljesítmények alapján. Verstappen ezúttal nem tudott bekerülni a legjobb háromba, és csak az ötödik lett, mivel Sergio Perez is bekerült elé a Racing Pointtal.

A kép tehát nem igazán változott meg, ami a kvalifikációt illeti, sima Mercedes-siker született.