Vandoorne harmadik lett élete első versenyén a Super Formulában

Rögtön a dobogón mutatkozhatott be a McLaren tartalékja a japán sorozatban, amivel azonnal bejelentkezett a bajnoki címért.

A GP-live.hu korábban már beszámolhatott arról, hogy Stoffel Vandoorne ezen a hétvégén debütál a Super Formula bajnokságban, ami egy igen erős és gyors sorozat.

A McLaren-Honda F1-es tartalékversenyzője az időmérőn a negyedik rajthelyet szerezte meg, amivel rögtön esélye volt arra, hogy akár meg is nyerje az évadnyitó suzukai versenyt.

A 43 körös versenyt végül a dobogó legalsó fokán zárta, közvetlen Yuji Kunimoto és Naoki Yamamoto mögött, aki több mint 11 másodpercet vert a második helyezettre. Vandoorne hátránya 13 szekundum volt.

A szintén F1-es tapasztalattal rendelkező pilótáknak nem volt szerencséje, hiszen Narain Karthikeyan kiesett, Kamui Kobayashi a 16., Kazuki Nakajima a 12., míg Andre Lotterer is csak a 7. helyen ért célba.

Nem japán versenyzőként a brit James Rossiter 6. lett, de az ő hátránya is 25 másodperc volt.

A bajnokság második állomása Okoyamában lesz kicsivel több, mint 1 hónap múlva, ahol szintén rajthoz fog állni a McLaren tehetsége, feltéve, ha nem lesz rá szükség az F1-ben, mint legutóbb Bahreini Nagydíjon, amikor Fernando Alonso nem kapott engedélyt a versenyzésre az ausztrál balesete miatt.