McLaren: „Vandoorne és Massa? Versenybaleset volt”

A McLaren szerint Fernando Alonso sokkal jobb versenyt is futhatott volna eltérő stratégiával, míg Stoffel Vandoorne nem hibázott akkorát, mint azt beállítják a médiában.

Daniil Kvyat, Scuderia Toro Rosso STR12, Fernando Alonso, McLaren MCL32

Fotót készítette: Glenn Dunbar / Motorsport Images

Fernando Alonso, McLaren MCL32
Marcus Ericsson, Sauber C36, battles, Fernando Alonso, McLaren MCL32
Marcus Ericsson, Sauber C36, Fernando Alonso, McLaren MCL32
Sebastian Vettel, Ferrari SF70H, Fernando Alonso, McLaren MCL32, Sergio Perez, Sahara Force India F1 VJM10
Felipe Massa, Williams FW40, collides, Stoffel Vandoorne, McLaren MCL32, leading to the latter drivers retirement

A McLaren-Honda egyedüliként a mezőnyből még mindig nem szerzett pontot a 2017-es szezonban. És az egy olyan csapatról beszélünk, mely az egyik legnagyobb költségvetéssel rendelkezik a rajtrácson.

További érdekes tartalomért kövesd Facebook oldalunkat!

Alonso földöntúli volt szombaton, amikor az autót bevitte a Q3-ba és közvetlen a top-csapatok mögött zárt a 7. helyen. A rajtnál történtek és a stratégia azonban igencsak befolyásolta a futamát, így noha idén először célba tudott érni, pontot nem szerzett.

A McLaren Technológiai Csoport vezetője, Jonathan Neale a Motorsport.com kérdésére elmondta, Fernando startja valójában nem volt rossz, és ha egészen őszinték akarnak lenni, akkor Massa egész egyszerűen nem nézett a visszapillantó tükörbe. Ennek következtében Alonso lesodródott a pályáról, és teret vesztett a többiekkel szemben.

Az eredeti terv az volt, hogy 2005 és 2006 bajnoka nyer egy-két helyet a startnál, de ehelyett kiszorult a TOP-10-ből. A McLaren elé vágással próbálkozott a stratégiát illetően, ami végül nem működött. Neale azt mondta, utólag mindig könnyű okosnak lenni, és az igazság az, hogy Alonsónak nagyon is jó volt a tempója, csak rossz időben volt, rossz helyen.

Daniil Kvyat is problémát okozott számukra a Toro Rossóval. Az orosz egyszerűen túl gyors volt az egyenesekben, ami nem meglepő a Hondát illetően. Az orosz a rajtrács legvégéről jött fel és lett pontszerző. A McLaren ezzel szemben a 7. helyről indult és nem tudott a legjobbak között végezni.

És mondhatjuk ezt annak ellenére, hogy a virtuális biztonsági autós fázis akár még jól is jöhetett volna a csapatnak, valamint Kimi Räikkönen, Valtteri Bottas és Max Verstappen is kiesett. Ehelyett még több időt vesztettek.

Jonathan Neale elismerte, Vandoorne versenye miatt is frusztráltak, aki egyszerűen nekiment Massának az első kanyarban. A wokingiak szakembere úgy látja, a belga nem látta a brazilt, és emiatt húzta rá a kormányt. Állítása szerint miután nagyon nagy sebességgel érkeztek meg a kanyarba, Stoffel nem igazán láthatta a társát.

Az FIA 3 rajthelyes büntetést adott a versenyzőnek Monacóra, de a McLaren nem ért ezzel egyet és szerintük versenybaleset volt, amit vasárnap Barcelonában láttunk.

Előző cikk Sauber: „Sokba kerültek Giovinazzi autótörései…”
Következő cikk Massa: "Alonso tönkretette a Spanyol Nagydíjamat"