Van, aki már rutinból zárkózik fel a mezőny végéről

Lewis Hamilton rengeteg dicséretet bezsebelhetett a Brazil Nagydíj után, hiszen a boxból rajtolva végül a negyedik helyen ért célba, ám nem ő az egyetlen, aki remekül teljesít hátulról rajtolva.

Daniel Ricciardo, Red Bull Racing celebrates in parc ferme

Jó döntésnek bizonyult Hamiltontól, hogy a boxból vágott neki a Brazil Nagydíjnak, hiszen egy kör után már mindössze 8.3 másodpercre volt az első helyezettől, és bár egy ideig úgy tűnt, akár meg is nyerheti a futamot, végül a győztes Vetteltől 5.4 másodperccel lemaradva a negyedik helyen intették őt le a kockás zászlóval.

Alighanem nyugodtan kijelenthető, hogy aznap Hamilton volt a leggyorsabb versenyző a pályán, hiszen nem kevesebb mint 10 előzést bemutatva ugrott az élmezőny nyakára, miközben Vettel gyakorlatilag végig légüres térben autózgatott. Az éremnek persze két oldala van, hiszen néhány tényező egyértelműen Hamilton kezére játszott. Az eltérő gumitaktika és főleg a friss Mercedes motor nagy előnyt jelentett a britnek, hiszen játszi könnyedséggel haladt el versenytársai mellett. Mindezt ő is elismerte, na meg azt is, hogy olyan nagy örömöt azért nem lelt ezekben a manőverekben. „Egyik előzésem sem töltött el különösebb büszkeséggel. Gyakorlatilag mind egyforma volt, jött a DRS zóna, és már vége is volt”, mondta.

Ettől függetlenül a 10 előzés még egy remek szám, jár érte a gratuláció, ám, mint az az AMUS összeállításából kiderül, nem ő az egyetlen, aki a mezőny hátsó feléből is tud nagyot alkotni.

A lap munkatársai az egész szezon során 13 nagy felzárkózást írtak össze, ebből pedig Daniel Ricciardo négy alkalommal is kivette a részét. A legfigyelemreméltóbb teljesítményt egyértelműen Bakuban nyújtotta, ahol a 17. pozícióból rajtolva végül az első helyen ért célba, de nem szabad megfeledkezni másik három mentéséről sem, hiszen Silverstone-ban 14, Monzában 12, legutóbb Interlagosban pedig 11 helyet javított rajpozíciójához képest. Az említett négy futamon 40 előzést kellett bemutatnia, tehát kijelenthetjük, hogy ilyen tekintetben ő már egy rutinos róka.

Az összeállítással kapcsolatban fontos megemlíteni, hogy Ricciardo hol az autó meghibásodása miatt, hol pedig egyéb tényezők miatt többször kényszerült a rajtrács végéről rajtolni, mint Hamilton, így a neve mellett álló számok leginkább saját képességeit bizonyítják, nem pedig azt, hogy ilyen tekintetben egyértelműen jobb riválisainál.

A teljes listát az alábbi táblázatban tekinthetitek meg.

Versenyző (futam) Felzárkózás Időnyereség / veszteség Előzés Boxkiállások* Biztonsági autó