Újra pályára viszik Senna legendás McLaren-Hondáját Brazíliában a futam előtt

Bruno Senna lesz az a szerencsés, aki a hatalmas közönség előtt pályára viheti a klasszikust, mellyel egykor nagybátyja versenyezhetett a Forma-1-ben, többek között Brazíliában is.

Fans of Ayrton Senna

Fotót készítette: Sutton Images

A McLaren MP4/4 a Forma-1 történetének egyik legsikeresebb autója. Ha a puszta számokat vesszük alapul, akkor a legeredményesebb gép, mely 1988-ban a 16 futamból 15 alkalommal nyert. Egyedül csak az Olasz Nagydíjon nem tudtak nyerni vele, ahol a Ferrari lett a befutó Gerhard Berger vezetésével. A második helyen szintén egy Ferrari ért célba, aminek a volánja mögött Michele Alboreto ülhetett.

Ayrton Senna abban az esztendőben bajnok lett Alain Prost csapattársaként, és az autó most újra akcióba fog lendülni, méghozzá Bruno Sennával. Az ex-F1-es versenyző vasárnap fog megtenni néhány kört a legendás autóval, közvetlen a futam előtt. „Korábban már vezettem az autót Silverstone-ban. Nagyszerű élmény volt ugyanolyan perspektívából látni, mint akkor Ayrton. Egész idő alatt csak mosolyogtam.” - idézte az Auto Motor und Sport Bruno Sennát.