A McLarennél továbbra is dolgoznak tovább - mi mást is tehetnek...?

Megint mind a két McLaren kiesett, így a csapatnál most is csak az marad, ami az eddigi két futamon: a pozitív, jövőbe tekintő hozzáállás. Egyszer majd csak jobb lesz...

Fernando Alonso, McLaren MCL32, leads Kevin Magnussen, Haas F1 Team VF-17, ans Pascal Wehrlein, Sauber C36-Ferrari

LAT Images

Fernando Alonso, McLaren MCL32
Fernando Alonso, McLaren
Stoffel Vandoorne, McLaren, with Carlos Sainz Jr., Scuderia Toro Rosso, and Fernando Alonso, McLaren
Fernando Alonso, McLaren MCL32, leads Kevin Magnussen, Haas F1 Team VF-17

Stoffel Vandoorne #2-es számú McLarenje a rajtig sem jutott el, miután a felvezető körön probléma akadt az autóval, valószínűleg az autó működéséhez szükséges víz nyomásával. Mivel a csapat nem tudta időben megjavítani a problémát, a belga újonc végül nem tudott elindulni a Bahreini Nagydíjon.

A garázs ellentétes oldalán Fernando Alonso sokáig élvezetes versenyt futott, és nem volt messze a pontszerzéstől sem, miután a 19. körben már a tizenegyedik volt. A spanyol két kiesése után úgy nézett ki, most végre befejezhet egy versenyt, azonban Alonso két körrel a leintés előtt jelzett a csapat felé, hogy valami szokatlant érez a vezetőfülkénél, így a McLaren elővigyázatosságból őt is kihívta a bokszba. A pontszerzés továbbra sem jött össze, a McLarennek pedig ismét nem maradt más, mint a bizakodás, hátha egyszer (lehetőleg még idén) jobbra fordul az istálló sorsa, és legalább néhány jó versenyt futhatnak 2017-ben.

Éric Boullier, csapatfőnök

"Mit lehet erre mondani? Fernando megint nem ért célba, Stoffel pedig még csak el sem tudott rajtolni. Rossz nap volt ez, nincs mit szépíteni rajta. Stoffel hétvégéje a verseny megkezdése előtt a rosszból szörnyűbe fordult autója problémái miatt, ugyanis gond adódott az erőforrás víznyomásával. Emiatt nem volt más lehetőségünk, minthogy nem engedjük őt elrajtolni. De annak ellenére, hogy kiesett, ráadásul úgy, hogy semmi nem az ő hibája volt, csatlakozott a bokszfalon a mérnökökhöz, nagyszerű srác."

"Fernando megint hozta a szokásos nagyszerű versenyét, erőn felül teljesített az autóval a nyilvánvaló hátrány miatt, ami az egyenesekben jelentkezett a riválisokhoz képest. Az ötvenötödik körben aztán problémát jelzett az autóval kapcsolatban, amivel kapcsolatban a hétvége többi problémájának függvényében úgy voltunk, inkább kihívjuk őt a garázsba. Most ki kell derítenünk, mi volt a probléma. Nagyon sajnáljuk, hogy csak ilyen teljesítménnyel tudtunk előrukkolni az egyik hazai versenyünkön, ami ráadásul kiválóan meg volt szervezve, és az elmúlt tizenhárom évben a versenynaptár egyik kedvenc helyszíne lett mindenki számára."

Haszegava Juszuke, a Honda Forma-1-es projektjének vezetője:

"Ezen az újabb csalódást keltő hétvégén Stoffel autójában rögtön a rajtnál problémát érzékeltünk az erőforrás víznyomásával kapcsolatban, így ő sajnos nem tudott elrajtolni. Ezt még vizsgáljuk, de valószínűleg ugyanaz volt vele a probléma, mint pénteken. Fernando jobb versenyt futott, ráadásul bemutatott néhány nagyszerű előzést is. Sajnos ő is problémát érzékelt az autóval kapcsolatban, így neki is fel kellett adnia a versenyt. Most vár ránk két nap teszt, amely során dolgoznunk kell majd az erőforrás megbízhatóságán, és ki kell majd próbálnunk néhány fejlesztést. Remélem, láthatunk majd előrelépést minden téren."

Előző cikk McLaren: "A problémákat gyorsan kellene megoldani, csakhogy a Forma-1-ben ez nem lehetséges"
Következő cikk Harmadszor is dupla pontszerzés a Force Indiánál!