Új tartalékversenyző érkezik a Red Bullhoz és az AlphaTaurihoz a Török Nagydíjra

Ezen a hétvégén nem Sebastien Buemi vagy Sergio Sette Camara fogja betölteni a tartalékversenyzői szerepet az AlphaTaurinál és a Red Bullnál, hanem Jüri Vips – ennek az oka meglehetősen egyszerű: Buemi és Sette Camara máshol versenyez, Vips viszont elérhető.

Juri Vips, Dams

Fotót készítette: Mark Sutton / Motorsport Images

Jüri Vips lesz az AlphaTauri és a Red Bull tartalékversenyzője Törökországban, miután Sebastien Buemi és Sergio Sette Camara sem ér rá versenyzési elfoglaltságaik miatt, Vips viszont nem vesz részt a Super Formula futamain, így a 20 éves észt pilóta elérhető a hétvégén.

Vips 2017-ben megszerezte a német F4-es bajnoki címet, majd 4 győzelemmel és 3 pole-pozícióval 4. lett az F3 európai szériájában. 2019-ben az FIA F3-as bajnokságában indult, ahol szintén negyedik lett, a Makaói Nagydíjon pedig második lett.

2020-ban úgy tűnt, hogy a Super Formulában is rajthoz fog állni, azonban ez végül nem így lett, helyette a Formula Regional Európa-bajnokságon és az F2-ben teljesített futamokat, utóbbiban kifejezetten jó beugrást produkált, ezzel felhívta magára a figyelmet.

És bár az AlphaTauri 2021-es ülésére a nemzetközi sajtó szerint Juki Cunoda a legesélyesebb jelölt a Red Bull juniorjai közül, a fiatal japánnak még nincs szuperlicence, Vips viszont van, és már egy 300 km-es teszten is túl van az AlphaTaurival, így ha szükséges lenne, beugorhatna Gasly vagy Kvjat helyére.

Massa: Meglepő, hogy Hamilton ekkora számokat tudott elérni!

Az F1 a második bahreini futamon az „ovál” vonalvezetést fogja használni decemberben, amelyet még nem láthattunk a formulaautózás királykategóriájában. Most egy onboard felvételen megnézhetitek, hogyan fest egy kör az „oválon” az Assetto Corsában.