Túlsúlyos lehet a Ferrari V6-os turbója: új öntvények a fogyókúra érdekében?

A Ferrari kettős pontszerzéssel távozott Ausztráliából, az összkép mégis inkább borús, semmint vidám. Fernando Alonso és Kimi Räikkönen versenyét is egyéni problémák nehezítették az alapgondok mellett.

Alonso 35 másodperccel Rosberg mögött ért célba, de mégis a negyedik hely jutott neki Ricciardo kizárását követően. "A Mercedes az élen van. A Red Bull és a McLaren ellen is túl lassúak voltunk. Kimi a Toro Rossóval harcolt. 2013-ban nyert Melbourne-ben, ez is azt mutatja, fel kell zárkóznunk"- mondta a spanyol bajnok.

Az autó alapvető gondjai mellett még további probléma hátráltatta az F14T-ket. Alonso az első tíz körben kénytelen volt teljesen mellőzni az elektromos motorok segítségét, vagy csak az erő fele állt rendelkezésre. Mindez a hatodik helyre vetette vissza. Ennek eredményeként 33 kört töltött Hülkenberg mögött. "Másfél másodperccel gyorsabban tudtam menni, de nem tudtam megelőzni. A Force India túl gyors volt az egyenesekben."

Räikkönen a DRS-sel küzdött, mely időnként nem működött. Hiába volt egy másodpercen belül JEV-hez képest, a francia hibája kellett ahhoz, hogy megelőzze. Domenicali szerint az FIA jelzőrendszere volt a hibás.

Vannak pozitív jelek is: Alonso a futam harmadik legjobb idejét autózta, mindössze 0.138 másodpercre volt Rosbergtől. A harmadik szektorban a leggyorsabb volt a kétszeres bajnok: itt található a legtöbb kanyar, tehát a hajlatokban rendben van a gép. A végsebesség terén a 4. helyen áll.

Domenicali tegnap elmondta, több problémájuk is van, ami egy nagyobbra vezethető vissza. Az egyik legfontosabb, hogy ritkán tudják használni a teljes erőt, ami az akkumulátorokra és az elektromos motorokra vezethető vissza.

Az Auto Motor und Sport szerint ráadásul az F14T túlsúlyos, nem tudják tartani a 691 kilós minimumot. Állítólag csak a motor 13 kilónyi plusszal bír, ami az ügyfelek - Sauber, Marussia - sorsát is megnehezíti. Tavaly 95 kilogrammot nyomott a V8-as a KERS nélkül, idén 145 kg a határ az elektromos berendezésekkel együtt. A német lap úgy tudja, nemcsak a Renault folyamadott engedélyért, hogy fejlesztéseket és javításokat eszközölhessen, hanem a Ferrari is szeretne új öntvényeket alkalmazni, mindezt a súlycsökkentés miatt.

Előző cikk Van még tartalék a Mercedesben: nem túl sok, de van még erő a W05-ben