Túl gyors volt a Williams és a Red Bull: Lauda a versenytempó miatt aggódik

Niki Lauda figyelmeztette a Mercedes AMG mérnökeit, hogy ne dőljenek hátra, mert a fent említett csapatok lopják a távot versenyen. A topmenedzser tudja, hogy a motor végig fölényben volt, a kasztnit pedig folyamatosan fejlesztették.

A Mercedes 16 győzelmet szerzett 19 futamon, a pole-ok tekintetében még rosszabb a helyzet a riválisokra nézve: 18 rajtelsőséget zsebeltek be. Suzuka után zsinórban négy kettős győzelmet szereztek, az ötödik Rosberg ERS-hibája miatt nem jött össze. A Mercedes gyári csapata már a téli teszteken is remekül muzsikált, a szezonban senki sem tudott harcba szállni velük, kivéve, ha műszaki hibájuk volt.

Lauda szerint a folyamatos fejlesztésben rejlett a kulcs - a kasztni terén. "A motor a kezdetektől fölényben volt. De az autót a legvégéig fejlesztettük. A többiek bealudtak"- mondta az osztrák az Auto Motor und Sportnak.

&feature=youtu.be&t=7m54s

Abu Dhabiban egy kicsit más rajzolódott ki: Massa 2.5 másodpercre volt a győztes Hamiltontól, míg a negyedik Ricciardo, aki a boxból rajtolt, 37.2 másodpercre. Ha az időmérőn nem is, a futamokon csökkent az előny - ezt Lauda is belátja.

"A versenytempónk aggaszt. Nekem túl gyors volt a Williams és a Red Bull a versenyen. Ennek intő jelnek kell lennie a technikusaink számára. Nem hathat csábítóan a dominanciánk, hogy végül a tél folyamán hátradőljenek."