Trulli egyetlen F1-es győzelme, és hol máshol, mint Monacóban: az a motorhang!

Jarno Trulli a pályafutása során csak egy alkalommal nyert a Forma-1-ben, de azt Monacóban szerezte, a történelem egyik legkülönlegesebb versenypályáján, még a V10-es Renault-val.

Jarno Trulli

Fotót készítette: LAT Images

Jarno Trulli már 45 esztendős, de mintha csak tegnap lett volna, amikor 1997-ben bemutatkozott a Forma-1-ben a Minardi színeiben. Sajnos azóta a neves csapat is eltűnt ebben a formájában, mely sok igazán tehetségnek pilótának adott lehetőséget.

Trulli is ezen versenyzők között szerepelt, akinek jobban is alakulhatott volna a pályafutása, de így sem panaszkodhat, hiszen hosszú időn át volt tagja a mezőnynek, amit 2011-ben hagyott el két nagyon sikertelen évet követően.

Jarno közvetlen a Renault F1 Team nagy menetelése előtt távozott a francia gyártótól, mely 2005-ben és 2006-ban bajnok lett Fernando Alonsóval Giancarlo Fisichella csapattársaként. Igaz, Trulli már az utolsó két futamon a Toyota autóját vezethette.

Monacóban azonban még a Renault kötelékében szerepelt, és egy nem várt győzelmet aratott. Azzal, hogy az időmérő edzésen övé lett a legjobb idő, nagy lépést tett meg afelé, hogy megszerezze pályafutása első győzelmét a Forma-1-ben.

Fotó készítője: Motorsport Images

Monacóban az előzés a legnehezebb feladat, így Trulli tudta, ha nem hibázik, nem jön közbe valami egészen váratlan, akkor csak rajta múlhat a dolog. A kvalifikáción R. Schumacher és Button végzett a második és harmadik helyen 0.3 és 0.4 másodperces hátrányban. A legjobb ötben még Alonso és M. Schumacher voltak ott.

A verseny is tökéletesen alakult az első rajtelsőségét ünneplő Trulli számára, és ha minimális különbséggel is, de begyűjtötte a várva várt győzelmét. Közel 0.5 másodperccel ért célba Button előtt, akit Barrichello a harmadik helyen már 1 perc 15 másodperccel követett. A 200. nagydíját ünneplő M. Schumacher nem tudta befejezni a futamot, ahogyan Alonso és Räikkönen sem.

A futamot követően Schumacher 50 ponttal vezette a bajnokságot a 38 pontos Barrichello, valamint a 32 egységet és 31 pontot gyűjtött Trulli előtt. Alább pedig Trulli befutóját nézhetik meg, benne a csodálatos V10-es motorhanggal.

Előző cikk Glock: A McLaren előrelépése teljes egészében Seidl érdeme
Következő cikk A Renault kissé csalódott Ricciardo döntése miatt, de továbblépnek