Bár pontszerzés nincs, a toro rossósok elégedettek a brazil futammal

Igencsak behatárolta a két Toro Rosso-pilóta, Pierre Gasly és Brendon Hartley versenyét a rajtbüntetés, ami miatt csak a mezőny végéről tudtak rajtolni, ettől függetlenül a körülményekhez képest mindketten elégedettek.

Pierre Gasly, Scuderia Toro Rosso STR12, Brendon Hartley, Scuderia Toro Rosso STR12

Fotót készítette: Andrew Hone / Motorsport Images

Pierre Gasly, Scuderia Toro Rosso STR12, Marcus Ericsson, Sauber C36, Lance Stroll, Williams FW40
Pierre Gasly, Scuderia Toro Rosso STR12, passes Romain Grosjean, Haas F1 Team VF-17
Lance Stroll, Williams FW40, Pierre Gasly, Scuderia Toro Rosso STR12
Lance Stroll, Williams FW40, Lewis Hamilton, Mercedes AMG F1 W08, Brendon Hartley, Scuderia Toro Rosso STR12, Pascal Wehrlein, Sauber C36, Romain Grosjean, Haas F1 Team VF-17, Daniel Ricciardo, Red Bull Racing RB13
Brendon Hartley, Scuderia Toro Rosso on the drivers parade
Stoffel Vandoorne, McLaren, Pierre Gasly, Scuderia Toro Rosso, in the drivers parade
Pierre Gasly, Scuderia Toro Rosso STR12
Brendon Hartley, Scuderia Toro Rosso STR12

Bár Pierre Gaslynak nem volt reális esélye a pontszerzésre a rajtrács legvégéről indulva, a csapat másik versenyzője, Brendon Hartley pedig célba sem ért, miután a 40. körben felmondta a szolgálatot a motor autójában, a lehetőségekhez képest mindketten elégedettek azzal, amit nyújtottak a Toro Rossóval a Brazil Nagydíjon. Most az ő értékelésüket olvashatjuk.

Pierre Gasly, 12. hely: Egyértelműen ez volt a legjobb versenyem azóta, hogy a csapatnál vagyok! Tudtuk, hogy nehéz lesz, miután a büntetések miatt csak a 19. helyről vághattam neki a versenyt, ennek ellenére úgy gondolom, nagyon pozitív volt a verseny azzal a felzárkózással, amit be tudtam mutatni. Tudtam, hogy a rajt kulcsmomentum lesz, így a korábbi évek versenyeit tanulmányozva úgy döntöttem, hogy az első kanyarban kívülre húzódom, ez pedig meglepően jó döntésnek bizonyult. Rögtön meg tudtam előzni három embert, a kettes kanyarban pedig még egyet, innentől pedig csak próbáltam elkerülni minden problémát magam körül. Az elején még közel voltam Carloshoz előttem, és bár utána visszaestem, nem gondolom, hogy ennél többet ki tudtunk volna hozni ebből a versenyből.

Brendon Hartley: Nagy kár a kiesésért, de úgy gondolom, hogy addig, amíg versenyben voltam, jó futamot teljesítettem. A rajtnál ki kellett kerülnöm Strollt, aki beragadt előttem, de innentől nagyon jól dolgoztunk. Az első körben vesztettem egy helyet Pierre-rel szemben, innentől viszont ameddig bírta az autó, jó versenyt futottam. A verseny során egy jó időre elvesztettem a rádiókapcsolatot a mérnökömmel, így ez egy trükkös időszak volt, főleg a Safety Car-periódus, tudván, mennyi dologra kell figyelnem az újraindításnál. Ha nincs problémám a magas olajfogyasztással, úgy gondolom, valahol Pierre környékén fejezhettem volna be én is a versenyt. Remélhetőleg a szezonzáró jobban sikerül, hogy pozitívan fejezhessük be az idényt.

Franz Tost, csapatfőnök: Mivel ki kellett hagyni az első szabadedzést, így elmondhatjuk, hogy gyakorlatilag a hétvége első percétől folyamatosan rengeteg problémánk volt itt, a rajtbüntetések miatt pedig mindkét autónknak a rajtrács végéről kellett indulnia. Pozitív versenyünk volt, és Pierre jól fel tudott zárkózni a verseny során. Sajnos Brendont be kellett hívnunk, hogy kivizsgáljuk a problémáját, ilyen feltételek mellett nem akartuk megkockáztatni a további versenyzést. Most várjuk az utolsó versenyt, ahol remélhetőleg meg tudjuk tartani hatodik helyünket a konstruktőri tabellán."