TOP-5 jelenet a Belga Nagydíjról: Forma-1 2018

A leglátványosabb és legemlékezetesebb jelenetek egy videós csomagba összeszedve, közvetlen az Olasz Nagydíj előtt.

Fotót készítette: Steven Tee / Motorsport Images

Sergio Perez, Force India, and Esteban Ocon, Force India
Fernando Alonso, McLaren MCL33, crashes over Charles Leclerc, Sauber C37, after contact from Nico Hulkenberg, Renault Sport F1 Team R.S. 18, at the start
Brendon Hartley, Scuderia Toro Rosso STR13 and Valtteri Bottas, Mercedes AMG F1 W09
Race winner Sebastian Vettel, Ferrari celebrates in parc ferme

A Forma-1 rajongói a nyári szünet ideje alatt sem unatkozhattak, független attól, hogy nem rendeztek versenyt a bajnokságban. Több fontos bejelentés is érkezett, miközben Daniel Ricciardo aláírt a Renault-hoz, Fernando Alonso megerősítette a „visszavonulását”, Carlos Sainz Jr. megállapodott a McLarennel, míg Pierre Gasly jövőre hivatalosan Max Verstappen csapattársa lesz a Red Bullnál.

A mezőny Belgiumban tért vissza a versenyzéshez, ahol egy sokkal jobb futamot is láthattunk volna.

A Liberty Media csokorba szedte a leglátványosabb és legemlékezetesebb jeleneteket, amik a következők voltak.

1. Stoffel Vandoorne hazai pályán teljesítette az egyik rajongója álmát. A McLaren belga versenyzőjének hétvégéje igazi rémálom volt, de a srác valószínűleg soha nem felejti el a 2018-as Belga Nagydíjat, aminek az egyik mellékszereplője lehetett.

2. A tulajdonosváltáson átesett Force India a szabályok értelmében az összes pontját elvesztette a belga hétvége előtt. Az új csapatként regisztrált alakulat azonban rögtön egy második sorral nyitott az időmérő edzésen. Esteban Ocon, akinek Lance Stroll miatt távoznia kell a csapattól, harmadik lett, míg Sergio Pérez a negyedik helyet szerezte meg.

3. Minden idők egyik (!) leglátványosabb startját láthattuk Belgiumban vasárnap. Nico Hülkenberg amatőr hibát vétett, amivel Charles Leclerc kis híján életveszélybe került. Fernando Alonso a McLarennel átrepült a Sauber felett. A monacói újonc hálát adhat a Halónak. A Renault német versenyzője 10 helyes rajtbüntetést kapott az Olasz Nagydíjra.

4. Valtteri Bottas a mezőny végéről zárkózott fel a motorcseréje és az azért kapott rajtbüntetése miatt. A finn versenyző egészen a negyedik helyig jutott. A legszebb előzés az ő nevéhez fűződött, amikor Brendon Hartley Toro Rossóját az Eau Rouge-ban előzte meg.

5. Sebastian Vettel győzelme, ami 25 pontot ért. A német csökkentette a hátrányát Lewis Hamiltonnal szemben. A Ferrari versenyzője nagyon boldog volt, és még énekelt is.