Tilke segítségével már egy év után újraaszfaltozzák Miami F1-es pályáját

A Miami Nagydíj szervezői komoly változtatásokat jelentettek be a város második Forma-1-es versenye előtt, köztük a paddock áthelyezését és a pálya teljes újraaszfaltozását.

Miami GP new Paddock Club rendering

Fotót készítette: Miami GP

A 2022-es Miami Nagydíj egyik beszédtémája a pálya rossz minőségű, szokatlan módon jelentős mészkőtartalommal készült aszfaltja volt, amelyet a pilóták „röhejesnek” és „nem F1 színvonalúnak” tartottak, hiszen az elkezdett szétmállani a Forma-1-es autók alatt.

A pilóták előzetes aggodalmaitól eltérően azonban remek nagydíjat tartották a pályán, vasárnap 45 előzés történt a futam alatt, aminek jelentős részéről a 2022-ben szintén sokat kritizált rossz rendezés miatt maradtak le a szurkolók.

A futam rendezői azonban nem voltak teljesen megelégedve a pályával, így a második nagydíjuk előtt az F1-es pályatervezés donját, Hermann Tilkét és cégét kérték fel az újraaszfaltozás lebonyolítására – amelynek sikeressége messze nem biztosított, hiszen Tilkének is floridai nyersanyagból kell majd dolgoznia a helyi építési előírások miatt.

A Miami Nagydíj elnöke, Tom Garfinkel reményei szerint az új aszfalttal még több előzési pont alakul ki pályán.

„Azt a célt tűztük ki magunk elé, hogy remek versenyzést és sok előzést lássanak a nézőink” – nyilatkozta a Motorsport.com-nak Garfinkel. „A pálya egyes pontjain csak egyetlen használható ív volt előzési pont helyett, amivel nem voltunk megelégedve.”

Az újraaszfaltozáson kívül a pálya vonalvezetését nem változtatják meg, hiába panaszkodtak a pilóták a második szektor végén található lassú sikánegyüttesre, amelyen a több mint 800 kilós 2022-es autók különösen esetlenül mentek át, Garfinkel elmondása szerint azonban nem kaptak olyan visszajelzést, amely mentén megkezdhették volna a munkájukat.

„A sikánok biztonsági előírások miatt lettek olyanok, amilyenek. Mindenkit megkérdeztünk róla, a csapatfőnököket, a pilótákat, az FIA-t és az F1-et, de nagyon vegyes visszajelzéseket kaptunk, így a Tilkével történt egyeztetés után arra jutottunk, hogy ezúttal nem változtatunk a vonalvezetésen.”

Külön érdekesség még, hogy a paddock vendéglátó egységeit 2023-ban már a Hard Rock stadionon belül, a pályán alakítják majd ki, de egy teljesen új, háromemeletes Paddock Club is kialakításra kerül majd a május 5.-7. között tartott versenyhétvégére.